Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen okostelefont vegyek az...

Milyen okostelefont vegyek az alábbiak alapján?

Figyelt kérdés
Külföldre készülök, dolgozni, és kellene vennem egy okostelefont. Eddig csak butatelefonom volt. Most viszont kell egy jó készülék, ami legalább addig bírja mint a mostani ( Nokia C2, négy éve van meg, de szerintem még simán bírná még akár 10 évig is). Na, a lényeg, hogy egy jó telefonra van szükségem, főleg a net miatt. Gondolom, kártyafüggetlent vegyek. Szolgáltatót is ajánlhatnátok, meg hogy mit kell tudnom e téren, ha kimegyek. Valamint hogyan tudom tartani itthon a kapcsolatot azokkal, akiknek nincs okostelefonjuk , és a számítógéphez se értenek? ( a szüleimre gondoltam,nekik csak butatelefonjuk van. Azt javasolták, akkor írjak levelet, máshogy nem megy, de hát csak van más mód is) Bocsánat, nagyon esetlen a kérdés, de ilyen téren teljesen tapasztalatlan vagyok. Kb 100 ezrem van rá. Eladtam a kocsimat, kimenetelre kell némi tőke, úgyhogy ennél többet nemigen szeretnék rá költeni.

2015. szept. 1. 02:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Esetleg megfogadod a tanácsom.

A mai telefonok nem bírják 1-2 napnál tovább. Összességében meg 2-3 évnél nem élnek többet.(Jobb esetben)

Mivel külföldön szeretnél dolgozni, kinn vannak ingyenes (LEBARA) beszélgetést biztosító kártyák. Egy hónap 30 EURO és elég sokat csacsoghatsz.

Viszont a net külföldön elég drága is tud lenni, és elég kicsi sebességű. Ha lesz wifid, akkor inkább a tablet+telefon kombót ajánlom, mert egész nap nem kell egy tepsit cipelned a melóba, viszont este normálisan tudod nézni a filmeket. Vagy egy olcsóbb laptop. Mivel szüleid nem számítógépeznek e VIBER és társait nem tudod használni, pedig ez volna az igazi.Vesznek egy olcsó PC-t és esténként beültök a Webkamera elé, aztán megoldjátok a felmerülő dolgokat és még látnak is. DE, mondhatnám, hogy vegyél valami okostelefont is, mert manapság az már nem olyan drága. Már csak a GPS miatt is. (bár ide meg a tablet is használható)

2015. szept. 1. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nagy valószínűséggel egyáltalán nem lesz wifi ott, ahol megyek. :/ Azért köszi!
2015. szept. 1. 06:40
 3/9 anonim ***** válasza:

Az gond, mert a mobilnet az minden hol drága és lassú egy wifivel szórt normális nethez képest.Viszont így másképpen kell gondolkodnod.

Milyen eszközt veszel,keresel?

Mobilnet erősen korlátozza majd az internetes szokásaid.

2015. szept. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt jó lenne tudni hogy mit takar a külföld. Ha németo-t akkor megkérdezem aput hogy neki melyik szolgáltató van mert nagyon dícséri, olcso és a net is jó.


Itthoniakkal való kapcsolatartáshoz vodafont ajánlom. Eltörölték a roamingdíjat eu-n belül így ugyan annyiért beszélhettek egymással mintha országon belül lennél.


Készüléket pedig Microsoft lumiát ajánlanék, akármelyiket.

2015. szept. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

EL is felejtettem az országot: Ausztira lesz.

De megírhatnád attól függetlenül a NÉmetországi verziót is, soha nem lehet tudni alapon!:) Köszönöm.

2015. szept. 1. 12:16
 6/9 anonim ***** válasza:
Kiegészíteném a többi hozzászólót azzal, hogy szerezz be egy hordozható töltőt, 3-10.000 mAh körülit, és azért azzal már ébren tudod tartani az "okostelefont" nap közben, amíg töltőhöz nem jutsz.
2015. szept. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Nem igazán nagyon értek hozzá de Sonyt ne vegyél!!!

1. Nekem van egy Sony Xperia E 2 éves és 5 perc mire betölt egy rohadt oldalt.Utána még 5 mire engedi görgetni.

2. A barátnőmnek Sony Xperia Z valami van az dettó szval a Sony telók rohadt gagyik.

Mondanám hogy vegyél ott kint de ott eleve drágább és osztrákul vagy németül van az egész és ha csak alap vagy középfokud van nem biztos hogy minden szót értenél és akkor még baj is lehet belőle.

Én az Iphonet ajánlanám de ha nincs WiFi akor a mobilnet télleg drága. Ha netán mégis lenne és még van tartalékba 300 000 ft -otok akkor felőlem... mMert az odaút sem lesz olcsó én németbe megyek majd nyáron és kb. 150 000- 200 000 ft csak az odaút és akkor még a biztosításokról telefonról nem is beszéltünk mert külföldröl magyar számmal senkit nem tudsz hívni na és akkor ugye adott a telfonba ilyen mianeve kártya az se olcsó de ha ti fel vagytok erre készülve anyagilag felőőőőőlem.........

Ne vedd sértésnek én csak tájékoztattalak!!!

2015. szept. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Nokia Lumiat fogok venni, mobilnet nélkül.

Én úgy tudom, a Gps mindegyikbe mobilnet nélkül is megy.

Valahol tuti lesz majd mobilnat, ha nem is a szállásomon, azért a környéken biztos lesz valahol.

Majd eljárok oda csövezni :D

Vagy majd ha belejövök az ottlétbe utánanézek a lehetőségeknek is.

Németülerős alapfokon tudok, igaz jól el tudom adni magam, de azért az mégis csak egy alapfok.

2015. szept. 2. 16:53
 9/9 anonim ***** válasza:

Lumiák és az Iphoneok nagy része kibírnak 3 évet.De van olyan is akinek 1.generációs iphoneja van és akkor vette amikor kiadták.És még jól működik pedig 8 éves.De az iphone drágább (4s-t tudnál venni de már így is 4 éves telefon és ha még sokáig szeretnéd használni akk inkább nem)

De a lumiák is elég jól bírják.Meg néhány androidos (pl.Nexus) is jók.

Amiket ajánlok: Lumia 930,Nexus 5

2015. okt. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!