Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi a különbség a SanDisk...

Mi a különbség a SanDisk MicroSDHC Ultra, Extreme, Extreme Plus és Extreme Pro között? A nevükön kívül.

Figyelt kérdés

A telefonomba szeretnék 32 gigás kártyát. nekem eddig legjobban a SanDisk vált be. De van belőle millióféle. :S Bár gondolom a többi gyártóéból is.


Ultra:

[link]


Extreme:

[link]


Extreme Plus:

[link]


Extreme Pro:

[link]



Mindegyik Class 10-es, mindegyik UHS-I. A nevüket leszámítva van különbség? Jobb egyik a másiknál teljesítményben vagy akármi másban?



2015. szept. 11. 12:27
 1/7 A kérdező kommentje:

Oké, persze, írnak ilyeneket az Extreme kártyákhoz, hogy hőálló, vízálló, ütésálló, meg mit tudom én. Illetve az Ultrához 30 MB/s-t írnak, az Extreme-hez 45 MB/s-t, a Plushoz és a Prohoz pedig 80-95 MB/s sebességeket.


De a gyakorlatban ennek az egésznek van jelentősége? Mennyire lehet észrevenni, hogy 30 MB/s vagy 95 MB/s sebességű egy kártya?

2015. szept. 11. 12:34
 2/7 szántóvető ***** válasza:
na látod tudod te.ezek a dolgok számítanak amiket leírtál,nem véletlen hogy a gyártó fantázianevekkel különbözteti meg őket.
2015. szept. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Csak felsoroltam, ami a leírásukban található. :) De a gyakorlati jelentőségét nem tudom. Azért is kérdeztem meg, hogy van-e gyakorlati jelentősége, mert többen mondták már, illetve több helyen olvastam/hallottam, hogy tökmindegy, hogy melyiket veszem meg, igazából ezek a fantázianevek nem sokat jelentenek.


Tehát ha megveszem a sima MicroSD Ultrát, ami nem víz/csepp/hőálló és 30 MB/s sebességű, akkor ugyanott lennék, mintha valamelyik Extreme-t venném meg, ami víz/csepp/ütés/hőálló és állítólag 80-90 MB/s sebességű /és állítólag ilyen 10-20 MB/s-t garantálnak csak a gyártók.../. Legalábbis sok embertől hallottam már, hogy a használat során nem igazán lehet észrevenni, hogy én most Ultrát vagy Extreme Pro-t használok...

2015. szept. 11. 12:56
 4/7 szántóvető ***** válasza:

van különbség a kártyák tényleges írási/olvasási sebessége között,sokszor elég nagy ez a különbség.amit kinéztél Sandisk-karikat azok egyértelműen a jobbak közé tartoznak,nem fogsz rosszul járni velük.

[link]

2015. szept. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Volt egy SanDisk Extreme kártyám, 60 MB/s sebességgel, viszont az Evolve médialejátszóm nem ismerte fel. Hozzákötöttem a lejátszóhoz USB-vel a telómat és csak a telóm belső tárhelyét ismerte fel, a benne lévő Micro SDHC-t nem...


Ezt a kártyát ellopták, viszont van tartalékban egy szintén SanDisk Ultra, és azt már felismerte. Bár arra meg nem tudom, hogy lehet-e felvenni 1080p videót...


Szóval a lényeg: azért is vagyok ilyen bizonytalan ezekkel a nevekkel kapcsolatban, mert olyan kártyát szeretnék, amit fel is ismer a lejátszó és amire 1080p videót is lehet venni.

2015. szept. 13. 17:49
 6/7 Neuhauser László ***** válasza:

Miért nem próbálod ki?

Szedj le egy 1080p videót és kátszasd le az eszközöddel

Ha megy akkor oké, ha nem megy akkor nem oké :)


Amúgy nekem egy "alap" SanDisk CLASS6 - osom van, semmi extrával, 2012-ben vettem, és azóta működik

FULL-HD videó is van rajta, (vagyis csak volt :P ) és egy Lenovo S6000 tablettel gond nélkül le bírtam ezeket is játszani

2015. szept. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

THNX!


Lehet, hogy akkor nem csinálok nagy ügyet tovább ebből a kártyakérdésből. :)

2015. szept. 23. 01:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!