Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Android IP átállítása Windows...

Android IP átállítása Windows Phone IP-re?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azt hallottam, hogy az iskolánkban a routerek úgy vannak beállítva, hogy az Android alapú telefonok IP-jét letiltsa a rendszer, vagy manuálisan letiltják, mert ha csatlakozok nincs internet. Ez mennyire igaz, illetve azt is hallottam, hogy az Androidos IP-t át lehet állítani Windows alapú IP-re, ezért a rendszergazda srác azt hiszi, hogy laptop, és nem tiltja le őket. Ha esetleg van ilyen, hogy tudnám átállítani a telefonom IP-jét, hogy Windowsos eszköznek ismerje fel?


2015. szept. 11. 23:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Előbb nézz utána, hogy mi az az IP, mert ilyen formán ez értelmetlen, amit írsz.
2015. szept. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az IP bármikor átállítható, a wifi beállításoknál a hálózat (router, AP) nevén hosszan rányomva "hálózat módosítása", majd speciális beállítások, és itt az IP-beállításoknál bármilyen IP-t be tudsz állítani magadnak. Viszont a rendszergazdátok 100%, hogy nem ez alapján szűr, hiszen az IP-t eleve egy DHCP szerver osztja ki sorban a csatlakozni kívánó gépeknek. Szűrni csak MAC-cím vagy gépnév alapján lehet. A MAC-cím elvileg nem módosítható, bár pl. routereknél lehet módosítani. Telefonoknál nem hiszem. Gépnév alapján a legkönnyebb szűrni, mivel az androidos gépek mind "android" kezdetű, majd véletlen betűrossal folytatódó neveket kapnak. Ez normál esetben nem módosítható, de állítólag root joggal igen, ennek egy Google-kereséssel utána is tudsz nézni, hogy miként.
2015. szept. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Aha értem, valahogy én is így gondoltam, most csak azt írtam le amit én hallottam, de azt elfelejtettem leírni, hogy ez az IP alapján szűrés szerintem is elég lehetetlen.
2015. szept. 11. 23:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Létezik IP alapján tiltás, de nem operációs rendszer alapján.
2015. szept. 12. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Az IP teljesen véletlenszerű és nincs olyan hogy a windowsos telónak ilyen az androidosnak meg ilyen. Minden internetet használó eszköz nagyrésze minden nap új IP címet kap.
2015. szept. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!