Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Motorola Moto G2 Dual 5. 0.2...

Motorola Moto G2 Dual 5. 0.2 android a jobb vagy Nokia Lumia 640 a jobb szerintetek?

Figyelt kérdés

2015. szept. 15. 18:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
36%
Ha nem hiányolod az appokat, akkor 640
2015. szept. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom milyen appok vannak azon!
2015. szept. 15. 19:24
 3/14 anonim ***** válasza:
29%

Inkább Moto.640 nem rossz telefon.A méretét tenkintve a 640 egy elég nagy telefon.Hardware-esen meg gyengébb mint Moto G2.G2 Stock android van ami elég jó.640-en WP 8 ami stabil meg gyors.

Moto G2-t:Android elönye(sok app,külső forrásbol is lehet telepíteni),erösebb hardware(jobban viszi a játékokat,jobb a kamera a 2015-ös változatában),jobb támogatás(biztos megkapja mindig a legújabb droidot).

640 elönye:WP elönye(stabilitás és sebesség),mérete(ha számít).

2015. szept. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
motorola!
2015. szept. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
38%
Lumia 640! Nekem WP-m van, és nem hiányolom az android appokat!
2015. szept. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 rákos róbert válasza:
38%

Szia!

Először egy linket szeretnék mutatni neked a kérdéseddel kapcsolatban:


[link]


Ezek a nyers számok. De szerintem itt inkább a két operációs rendszer különbségén van a hangsúly. Elmondom a saját sztorimat. Két évvel ezelőtt, mikor az első okostelefonomat megvettem, hittem az Androidban, és a gyártók közül a Sony volt a "szívem csücske". Egy Xperia SP boldog tulajdonosa lettem, de a szerelem nem tartott sokáig. Maga a készülék jó volt, de sajnos a gyártók által módosítgatott Android gyakran tele van hibákkal. A mai trendeknek megfelelően baromi gyorsan elavul a telefon, kimegy a divatból pár hónap alatt, és a legtöbb gyártó egy max. két rendszerfrissítést ad egy készülékhez. De ebben sem lesz sok köszönet... új rendszer, gyakran újabb hibákkal. Egyszer csak azt veszed észre, hogy a valaha volt szép (és drága) készüléked egy gyakran lefagyós, kilépkedős, kikapcsolós, és egyéb hibákat produkáló csődtömeg. A gyári Androidot futtató Nexusok jobbak, de azért van ott is baj elég... tudnék mesélni a Nexus 7 tabletemről is. Két év után elég lett ebből, ezért Windows Phone rendszerre váltottam.

Elsőre hiányzott az Android csilli-villi világa, ahol egy egyszerű lapozás is élmény, mert animált, meg elhalványul, és kivilágosodik. Használhatok egy csomó hátteret, meg kiélhetem benne az egyéniségemet és személyre szabhatom a rendszerem... de ez csak parasztvakítás, marketing maszlag. A nagy individuum meg a háttérben felzabálja az összes memóriát.

A Windows Phone rendszer egyszerű mint a faék, nem sok mindent lehet állítgatni, de amit lehet, az legalább működik. Gyors az egész, és ha elmerülsz benne, egy délután alatt felfedezhető a logikája.

A letölthető programok már más történet. Nyilván az iOS meg a Droid a felkapott, akár a játékokat, akár a komolyabb felhasználói programokat nézzük, de azért a Windows Áruházban is megtalálod a legfontosabbakat. Anno pl. azért aggódtam, hogy szerettem a Sony telefonról vezérelni az okostévét. Volt is gyári app a Play áruházban. Windowsban nincs gyári program, de találtam mást, ami ugyan azt tudja. Ergo, csak annyi, hogy sok megszokott program helyett keresned kell egy újat.

A Windows Phone szerintem stabilabb, gördülékenyebb és úgy összességében megbízhatóbb az egész. Nincs akkora vírus para, és a Here GPS offline funkciója még mindig világbajnok. Az op. rendszer design meg ízlés dolga. A csempés felület talán nem szép, de hasznos.

Én a Lumia 735 mellett tettem le a voksomat. Nagyon jó akkuidő, szép kijelző, még szebb kamera jellemzi. A baráti körömben is sok Lumiás van, és nem nagyon kellett szervizbe cipelni őket.

Tömegtermelés van, tehát bizonyára akad, aki csúnyán mellényúlt, de legalább van Magyarországon Nokia Care, ahol lehet panaszkodni.

Nekem szempont volt, hogy a telefonomat minél hatékonyabban tudjam használni az asztali pc-vel összekötve. A gépemen Windows 10 van, ami ugye szintén jó barátja a Windows Phone telefonnak.


Szerintem sokan ott rontják el, hogy elsősorban készüléket keresnek, és arról akarnak tudni mindent. Akkor járnál jól, ha először felmérnéd a saját elvárásaidat az okostelefonoddal szemben, nyilván két lábbal a földön, és felállítanál egy szempontsort, hogy mi is a fontos. Ha megvagy, utána lehet konkrét készülékeket keresni. Így csalódsz a legkevésbé.

Ha fontos a design, meg hogy a TV-ben is reklámozott appok meglegyenek, illetve a Google újításai ott legyenek a zsebedben, pl. az állandóan cserélgetett YouTube app, vagy Gmail app meg játékok, stb. akkor a Windows Phone nem rúg labdába. Ha elsősorban telefont akarsz, és az okos tevékenység főleg a böngészésre korlátozódik, illetve beéred pár hasznos, és tényleg jól működő programmal (mint pl. a Here GPS), akkor Windows Phone. Androidnál két év, és a készülék lekerül a napirendről. A Windows Phone támogatása elég jónak tűnik, hiszen nemsokára érkezik a Windows 10 mobilra is. És ne feledjük el, hogy a Microsoft rendszere egységes, nem "piszkítanak" bele más gyártók.


Nekem az a véleményem, hogy nem jársz rosszul, ha magad mögött hagyod a zöld robotot, mert az Android után is van élet. És nem is olyan rossz az.

2015. szept. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%
Motorola az nem piszkál bele az Android-ba.Pont ezért a legjobb androidos telefonok egyike.Nem úgy mint a Samsung amit mindenki istenít közben meg egy optimalizálatlan hulladék.
2015. szept. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
38%

"Elég nagy telefon" ezen most kiégtem 😂😂😂 akkor ennyiből a Motorola is "elég nagy telefon", mert annak is 5" kijelzője van, hoppá 😉

ennél nagyobb telefonról váltottam MICROSOFT Lumia 640-re. Teljesen meg vagyok vele elégedve, én a Dual Sim-es modelt használom. Soha többet nem kellene Android. A Windows Phone egy sokkalta megbízhatóbb, gördülékenyebb rendszer, hozza a jól megszokottakat. Annyira nem ismerem a Motorola ezen típusát, de elnézve az adatait nem sokban különbözik a Lumia 640-től, árban is kb. ugyanott vannak. Viszont én a Motorola 2070 mAh-ás akksiját kicsinyellem, pláne, hogy annak is 5" kijelzője van. Androidos rendszereknél meg pláne necces az akkumulátor kapacitása.

2015. szept. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
38%
Illetve még egy kiegészítés: nem Windows Phone 8 fut a Lumia 640-en, hanem Windows Phone 8.1 Denim, meg ez a Lumia kapja meg legelőször majd a Windows Phone 10 frissítést is.
2015. szept. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
59%
Így ugy sem lehet megmondani hogy melyik a jobb.Mert valaki ezt használta,valaki meg azt.Ha lesz lehetőségem kiprobálom a G2-öt.Amúgy használtam 640-t,jó telefon(WP-nek köszönhető).Utána néztem és valóban ugyan akkora a 2 telefon de hardware-esen erösebb és jobb a kamerája a Motorolanak.Motorola-t az Expensys-ről érdemes rendelni,Lumiat meg az Emag-ról.
2015. szept. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!