Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az normális, hogy wifi és...

Az normális, hogy wifi és mobilnet közötti váltás esetén akadozik a net elérhetősége? Vagy rosszul van beállítva valami?

Figyelt kérdés
Itthon van wifi, viszont a szobám viszonylag távol van tőle, így időnként gyenge. Ilyenkor viszont a telefon nem azonnal áll át mobilnetre, hanem sokszor percekig szarakodik. Van, hogy inkább kikapcsolom benne a wifit, hogy folyamatos legyen a net. Mit csinálok rosszul? Vagy minden telefon ilyen? Miért nem tud automatikusan azonnal átállni mobilnetre, amikor már nem elég erős a wifijel?

2015. szept. 20. 13:24
 1/5 Kamu profil válasza:
A telefon pot forditva gondolkodik, ha van wifi akkor arra áll rá, es a mobilnetforgalmat nem növeli, kapcsold ki a wifit es akkor a mobilnetrol megy majd:) (Lumia 735)
2015. szept. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt szoktam a végén, csak hát nem túl költséghatékony megoldás. :) Igazából az zavar, hogy miért vár az átállással perceket, ha érzékeli, hogy szarakodik a wifi, miért nem vált azonnal, miért engedi, hogy kihagyjon a net.
2015. szept. 20. 15:06
 3/5 A kérdező kommentje:
Az elsődleges szempont az internetszolgáltatás folyamatos biztosítása kellene, hogy legyen, ezt figyelembe véve aztán már igenis váltson wifire, amikor csak lehet. De figyelje, hogy elég erős-e a jel, ne legyen akadozás!
2015. szept. 20. 15:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Az a baj hogy a wifi az eleve ha megfigyeled másodperc tört része alatt is ingadozik, ezzel nem tud a telefon lépést tartani. Arról meg nem is beszélve hogy bár ennek a technikai hátterét nem tudom hogy hogy van de az a nagyon gyenge wifi is van amire elég van amire nem.

Egy telken van a mi házunk apuéval. A router az én szobámba van mert nagyjából az a telek közepe. Ha apunál vagyok nagyon gyengén érzékeli a telefonom a wifit, böngészni nem is tudok de pl messenger meg viber üzit megkapom, arra elég neki az a gyengusz wifi.


A legegyszerűbb amúgy az ha csak otthon problémás ez hogy próbáld a routert a házban olyan pontra tenni ahonnan a telefonod mindenhol elég erősen veszi a jelet.


Illetve nem akarok nagy hülyeséget mondani, de pont a napokban volt erről szó egy számítástechnikai műsorban hogy a router több sávon vagy frekvencián dolgozik a telefon viszont nem képes mindegyiket kezelni ez okoz lekapcsolódást illetve gyenge jelet. Valami olyat mondtak hogy a routeren kell valamit állítani, de ennek nézz utána. Vagy hátha olvassa it valaki aki tudja miről próbálok beszélni és kijavít. :)

De amúgy a fix.tv-n néztem a Restartban, interaktív műsor, ha tudod nézni akkor a műsorvezetőt meg is tudod kérdezni és elmondja. :D

2015. szept. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Erre még nem is gondoltam, hogy arrébb tegyem a routert, de végül is logikus, nem kell annak a számítógép mellett lennie! :)
2015. szept. 20. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!