Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek melyik telefont...

Szerintetek melyik telefont vegyem? LG G4, vagy Samsung Galaxy S6?

Figyelt kérdés

Megfogott mind a 2, és már lecserélném az S3-am. Ez a 2 telefon fogott meg inkább, de mind2-ben van előny is, és hátrány is.

A G4-nek jobb a kamerája, ami számomra elég nagy előny, nagyobb képernyővel is. Az S6-nak viszont van Fingerprint sensorja (ujjlenyomatos zár), Heart rate sensor (pulzusmérő) és még biztos valami, csak ezek inkább az említésre méltóbbak.


Tudnék most többet sorolni, de a véleményetekre vagyok kíváncsi, hogy mit gondoltok erről, és a másikról, és hogy melyiket ajánljátok ezzel az indokkal és azzal az indokkal.



2015. szept. 27. 01:38
 1/7 Igen, én vagyok! :) válasza:

Neked kell döntened. Én a G4-et választanám.

Abban van, levehető hátlap, cserélhető aksi, bővíthető memória. S6-nak szebb a kijelzője, de rövidebb az aksi élettartam.

2015. szept. 27. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem s6 van, eddig 95%-ban elégedett vagyok vele de azért legkevésbé sem hibamentes.

Sebesség meg minden rendben is lenne, de van, hogy a rendszernek még a 3Gb ram is kevés. Most nem azt mondom, hogy annyira szörnyű, de a multitasking nem megy neki túl jól. Max 5-6 app egymás mellett, és a hetediket tuti bezárja.

Tényleg van ujjlenyomat oovasó, de az a benyomásom, hogy még mindig lenne rajta mit csinálni, mert nem elég pontos (pl a touchID-vel összevetve). A pulzusmérő az tök jó :)

A samsung erősebb, és ezt nem a benchmark eredményekre mondom, hanem az exynos7420 erősebb az sn 808-nál.

Viszont a samsungnak van egy nagy hátránya: nem levehető a hátlap.

Tehát nem cserélhető az akku. Meg a memória sem bővíthető, ami szerintem hatalmas hülyeség volt a samutól.

A g4 kijelzője valamivel jobb, és a kamera is (az az, ami mindenképpen jobb).

Én megint az s6-ot venném, de csak mert szerintem szebb. De ez csak személyes vélemény. Egy biztos: kisebb.

2015. szept. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
LG G4 az jobb szerintem.Ennek jobb a kijelzője (quantum ips, az s6-nak meg super amoled),bővíthető,cserélhető és jobb akkumulátor, cserélhető hátlap és nem üveghátlap, jobb kamera, szebben néz ki.
2015. szept. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

+1 az LG-nek! Én is a G4-et venném: az LG önmagában egy kicsivel minőségibb márka, mint a Samsung, ezen kívül levehető a hátlapja, így cserélhető az akksija, nem kell olyan hű de sok plusz pénzt adni nagyobb tárhelyért, mert microSD-vel bővíthető, és persze nagyobb felbontású az előlapi kamerája is, ami persze nem lényeg, ha nem selfiebolond az ember, gondolnánk elsőre, de akkor se árt, ha ekkora, például selfie bottal családi képekhez! Nem annyira lényeg szerintem, de van benne rádió, és összességében alig van köztük hardveres különbség, szinte majdnem ugyanaz, akkor miért adnál ki 10-15 ezerrel többet az S6-ért, abból a különbözetből már ha nem is a legnagyobb, de például egy 64 GB Class 10-es kártya kitellik!

Pulzusmérő meg nagyon ritka egy telefonon, ha magadnál tartod és nagyon vigyázol rá, akkor az ujjlenyomatos zárnak nem sok haszna van! Hátlapi kamerában pedig felbontás, képminőség - teljesen egyformák! G4!

2015. szept. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És ha még van valaki, aki olvassa a témát, tudtok véleményt mondani hozzáhasonlítva ezekhez, a Huawei P8-ról, és a HTC One M9-ről?
2015. szept. 27. 22:42
 6/7 anonim ***** válasza:

A Huawei a legolcsóbb a 4 közül, 120 ezer Ft körül van az ára, viszont a processzora őrült gyors, a Samsung-é után a 2. leggyorsabb ezek közül! Viszont a kijelzője "csak" Full HD, és a kamerája is a legkisebb felbontású, na meg a képminősége se a legjobb, nem rossz, a többi jobb képeket csinál!

A HTC processzorával kapcsolatban pedig aggályaim vannak, Snapdragon 810-es, nem tudom, hogy ez még az eredeti-e, vagy már a javított verzió! :/ Ha az eredeti, akkor baj, az ugyanis túlzottan melegszik, rövid használat után már tűzforró lesz, ami egyáltalán nem jó, főleg a megbízhatósága szempontjából!

2015. szept. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Na de ha még olvassa ezt valaki, feltenném azt a kérdést is, hogy a Note 4-ről mi a véleményetek az LG4-el szemben? Az is kiszúrta a szemem, és eléggé szimpatikus.

a kamerája jobb az LG-nek, viszont a Note-nak is van kamerája, és beépített csomó funkció és plusz lehetőség az S Pen miatt.

2015. okt. 6. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!