Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Érdemes okostelefont venni...

Érdemes okostelefont venni fényképezőgépnek?

Figyelt kérdés

Sima mobilom van, az okosok csak a fényképezőgép miatt vonzanak. Mert a telefon mindig nálam van, a nagy fotógép meg nem. Nagyon szeretem megragadni a pillanatot...


Van olyan okostelefon, ami tényleg jó minőségű képeket csinál? Mondjuk az asztali gép monitorján is elég éles.

És kézi fókusz lehetőség is van.

És időrendben tárolja a képeket, illetve mappákba rendezhetem őket. (Van egy SONY XPeria a családban, mindig kiborulunk tőle, mert bután rendezi a képeket, felborul az időrend).


KODAK Easyshare Z740-em van fényképezőgépből. LEGALÁBB ilyen minőségű telefon kellene.


Előre is köszönöm a hozzáértők válaszát.



2015. szept. 29. 15:26
 1/7 HUN_Sector ***** válasza:
Az okostelefon nem fényképezőgép, ennélfogva a legolcsóbb digitális fényképezőgép szintjét hozzák maximum a beépített kicsi kamerák. Vannak objektívvel szerelhető változatok, meg 40 megapixeles mobilok, de a realitás talaján maradva, sokkal jobb képeket fogsz tudni készíteni egy kézi fényképezővel.
2015. szept. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy telefon soha nem fog olyan minosegu kepeket csinalni mint egy fenykepezogep, nekem 925os Lumiam van, eleg jo kepeket csinal, de ha tudom hogy fenykepezni fogok akkor inkabb viszem a kis Canon kompakt gepemet.
2015. szept. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha összehasonlítod a fényképezőgépeden lévő objektívet és a mobiltelefonokon lévő "valamit", láthatod, hogy van némi különbség.


A "csúcstelefonok" egyébként nincsenek ezektől nagyon messze (általános célra, de "messziről közeliket" ne várj).


Én kis okostelefon ismerkedés után az iPhone-oknál kötöttem ki, azok elég jó fotókat tudnak csinálni.

2015. szept. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

a mobiltelefon fejlesztés egyik legfontosabb ága a fényképezés minősége.

itt, és most csak akkor számít a különbség, ha művészi képekben utazol, vagy fotozásból élsz..valamiért úgy érzem, egyik sem..

kétségtelen, egyszerűbb fanyalogni, mint dícsérni. A Sony Z1-telómmal már nyertem egy szerény munkahelyi fotoversenyt..a nejem LG G2-je is jó képeket készít, csak szöszmötölni kell a (profi)beállításokkal..


van néhány tükörreflexes gépem(is), de a méretük miatt már csak a fotoszekrényben...(10 hagyományos filmes gépet őrzök)

számomra, aki csak az élményt örökíti meg, és nem akarok fotoból élni,sem kiállításra vinni képeket, annak pont jó az LG G3...

persze van olyan teló, ami fotozásban is csúcs, de nincs 360 ezrem erre...


Sony Z3, LG G3-G4, Samsung S6, Iphone 6s, 6s+...Nokia 1020...ezek közül valamelyik, plusz egy szelfi bot, és tiéd a világ.


akár tetszik, akár nem, a hétköznapi, de igényes embernek a minőségi-kamerás mobiltelefon a jövő.


a baj az, hogy előbb jön ki egy mégújabb, mégjobb minőségű típus, mint az épp aktuális gépem amortizálódna..

2015. szept. 30. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Aki itt fikázza a telefon kamerák képességeit, az nem fejlesztette épp a tudástárát úgy nagyjából 2009 óta.

Nézz meg egy mai csúcskategóriás telefon képeit. Galaxy S6, Iphone 6, LG G4, stb.

Bőven hozzák egy alsó-középkategóriás kompakt szintjét.

Ami persze hátrány, hogy nincs optikai zoom, és xenon.


Igen, kedves nép, mielőtt nyáladzva billentyűzetcsapkodásba kezdtek, nem, nem ér fel egy DSLR-rel (bár ha egy halandó kezébe adnád őket, lehet a telefon jobban kisegítené.), vagy egy felsőkategóriás kompakttal, bridgedzsel, de amire a kérdezőnek kell, a pillanat megragadására, tökéletesek a mai telefonok.

Gyors záridő, lézeres fókusz, villámgyors HDR, alacsony rekeszérték, némelyikkel akár RAW-ba is lehet menteni.

2015. szept. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Bőven hozzák egy alsó-középkategóriás kompakt szintjét. "


dehogy hozzak. Jo fenyviszonyok kozott, egyszeru temat fotozva, allo objektumoknal nem tunik fel a kulonbseg, de amugy igen.

2015. szept. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nézd meg egy-két mobilos fotópályázat képeit és döntsd el, hogy az a szint neked megfelel-e. Magyarországon nem sok kiállítást szoktak rendezni ilyenekből, de külföldön elég sok komolyabb fotósnak is szoktak mobilos kiállításai lenni, ahol a képminőséget nagy méretű nyomatokon is megnézheted a falon


a Z740 nem egy kis méretű gép, megértem, hogy nincs mindig nálad. ráadásul nem is egy mai darab, úgyhogy abban sem vagyok biztos, hogy érzékenységben sokkal jobb a mobiloknál. viszont optika jóval nagyobb van benne, ez talán jobb minőséget jelent.

amiben viszont a mobilok egyértelműen vezetnek, hogy tényleg mindig ott van nálad, még ha a táskádban van is a fényképezőgép, akkor is gyorsabban előkapod a mobilt és emiatt kevésbé maradsz le A pillanatról.


szerintem nem kérdés, hogy érdemes-e okostelefont venni fényképezéshez. hogy az egyetlen fényképezőgéped legyen-e, az már nehezebb kérdés, de mindenképpen hasznos, ha van egy okostelefonod, amivel bármikor tudsz fényképezni.

2015. okt. 20. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!