Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Létezik testreszabható mobilin...

Csxeba kérdése:

Létezik testreszabható mobilinternet?

Figyelt kérdés

Találkozott már valaki ilyesmivel? Pl. Nekem nem kell 2 MBps mobilnet 200 M adatforgalomig, simán ellennék egy korlátlan 100 kBps nettel, az még jó is lenne valamire.

Az emberek 90%-a sztem ezt választaná a mobileszközére. A telekommunikációs multikkal ennyire nem lehet versenyezni?


2015. okt. 9. 10:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert nagyon úgy néz ki hogy valami kartellbe vannak. A három nagy mobilszolgáltatónak max. 1 gigás internete van 10/1-es sebességgel, ami még "elfogadható áron" van.


Pont ezért lesz vicces, ha tényleg ezt a műholdas netet az egész világon el akarják terjeszteni. Abban a pillanatban csődölnek is be a mobilszolgáltatók.

2015. okt. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 szántóvető ***** válasza:
egyetértek az előttem szólóval,dögöljön meg az összes szolgáltató ezzel a párszáz mb-os adatforgalmi csomagjával együtt.nem teljesen idevág de itt le van írva hogy mennyire kiszolgáltatott a Magyar fogyasztó ezekkel a szolgáltatókkal szemben: [link]
2015. okt. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

UPC mobilnál van ilyen csomag, hogy 1mbps, de korlátlan (Voda hálózatát használja)

De ez csak azoknak van, akik kábeles előfizetők.


Egyébként, ha belegondolsz, nem is olyan drága a mobilnet, hiszen egy kábeles előfizetés is több ezer forint, viszont a mobilnet sokkal többet ér.


Nem is tudom, miért kell szidni a szolgáltatókat, ők csak egy ajánlatot tesznek, nem kötelez rá senki, hogy használd a szolgáltatást. Mégis élnek vele az emberek, akkor csak megéri. Ha a kocsid árulnád, minek ida adnád ötvenezerért, mikor tudod, hogy adnának érte egy milliót is.


Ja, és mégsem olyan drága, buszon, villamoson, metrón mindenki a mobilján netezik, csak kifizetik az emberek, pedig abszolút nem létszükség.

2015. okt. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 szántóvető ***** válasza:

persze hogy élnek vele ha nincs más!aztán meg úgy belassul adatkorlát esetén hogy használhatatlan lesz,letölteni nem lehet vele semmit.

ez az upc-s korlátlan freedom-szolgáltatás nem tűnik rossznak csak nem mindenki számára elérhető.

2015. okt. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3. Az a probléma hogy nyugatabbra ugyanezekért az összegekért 10 gigágat adnak. 8.000-10.000 ft-os csomagban pedig alap, hogy már korlátlan net van.


Pedig semmivel sem használnak különb technikát, teljesen ugyanezek a berendezéseket vannak jelen. Ez konkrétan nem más mint az ügyfelek szivatása.


Valóban, az emberek csak azért élnek ezzel, mert nincs más. Pontosan ezért várom a facebook, a google vagy az eutelsat féle műholdas internetet, mert onnantól kezdve a szolgáltatóknak igen erős versenyben kell lennie és ebből lemorzsolódás is lesz.


USA-ban ahol már elérhető a Google Fiber vezetékes szolgáltatás, ott speciel 50-70 dollárért 700-1000 megabites tudnak szolgáltatni. + 1 TB-os cloud tárhelyet kapsz hozzá. Ráadásul abban az utcában ahol be van kötve, ott az iskolák, kórházak, non-profit intézmények ingyen megkapják. Ezenfelül akinek elég csak 5 megás net, az ingyen megkapja ott, ahol be van kötve.


Kansasben kezdték el ezt először csinálni. Szerinted a többi szolgáltató meddig bírta a tempót vezetékes szolgáltatásokban? A körzetben már szinte csak mobilszolgáltatásokkal tudnak foglalkozni.

2015. okt. 10. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én arragondoltam, hogy technikai akadálya lehet, hogy nincs több opció. Tehát hogy maga a technika nem tudja a 100 kbps középutat, csak a 2 mbps-t meg a 8 kbps-t :) Vagy tényleg kartellezés van. Az a gond, hogy a tornyok az övék, ha versenyezni akarna valaki, akkor az ő tornyaikat kellene használniuk vagy sajátot építeni
2015. okt. 10. 06:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!