Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Bizonyára már nagyon unjátok...

W8 kérdése:

Bizonyára már nagyon unjátok a kérdést, tehát előre is elnézést kérek. Egy új Iphone vásárlásával kapcsolatosan lennék a véleményeitekre, érveitekre kíváncsi. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Az üzleti rendszerek stabil használata a kritérium, ezért gondolkozom ebben a készülékben.

2-3 évig feltétlen szeretném használni, lassulás, és akadozás nélkül. Rengeteget telefonálok.

Minél költséghatékonyabban szeretnék vásárolni.


Kérdéseim:


- Elegendő-e a 16GB 5S, 6, vagy akár 6S-ből?

100-150 fotótól nem szoktam többet tárolni, zene kb. 20-30, illetve alapvető alkalmazások ( facebook, instagram, navigáció )

- Ár érték arányban az 5S a legkedvezőbb, de félek a frissítések, és a használhatósága miatt. Valamint ebből már csak 16GB-os érthető el.

- A 6 akkumulátora állítólagosan nagyon keveset bír, ellenben a 6S-el.

- A 16 GB-os tárhelynél, ha nem is tartok rajta sok dolgot a frissítések miatt lehetséges, hogy kevés lesz?


Tapasztalt Iphone felhasználók válaszait várom, kérlek benneteket, hogy csak komolyan.


Köszönöm szépen!



2015. okt. 12. 17:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha időtálló telefont szeretnél vásárolni, akkor az 5s-t már el kell felejteni. Két év még van benne, de már szerintem nem éri meg beruházni rá. A 6 és a 6s, ha valami hiba nem jön közbe minimum 3 illetve 4 évig kapnak majd frissítésket (az más kérdés, hogy mennyire boldogulnak majd azokkal, persze ez inkább a 6-ra értendő). A 16 Gb ugyan lehet, hogy elégnek tűnik, de az idő műltával egyre fogy majd és ne felejtsük el, hogy a 16 Gb valójában nem annyi, hanem 12. valamennyi. Ha meg tudod engedni magadnak, akkor én mindenképpen a 6-ot vagy a 6s-t ajánlanám, de azokból is csak a 64 gigás verziót. A nagyobb telefonra mindig tudsz majd tölteni bármilyen programot nem kell odafigyelni rá, hogy mennyi hely van még rajta, azonkívúl az se mellékes szempont, hogy eladásnál is sokkal jobb árat lehet kérni érte. Nem véletlenül maradtak mondjuk a 6s rajt után is főleg a 16 Gb-s változatból a kereskedőknél nagyobb készletek. A 4k videó és a live photos, amik elérhetővé váltak rajta zabálják a helyet. :)
2015. okt. 13. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ.

A tárhely mellett már döntöttem, marad a 64GB.

Az esélyt meglátom rá, hogy 6S lesz végül, elvégre ez lesz a legtovább használható. Meg igazából van egy kis félelmem a sima 6-os vázával kapcsolatosan, a hajlékonyságát illetően. És nyilván ahány ember, annyi használati mód, rendeltetésszerű használhat mellett talán nem fordul elő, de ahogy magam ismerem, ami megtörténhet, az velem meg is fog...:D

2015. okt. 13. 14:49
 3/4 anonim ***** válasza:

tobb mint 2 evig nyuzam a 4S-t es csak azert csereltem le, mert most jott ki az uj 6S es azt a szint nem tudtam otthagyni, raadasul elofizetesben vagyok kedvezmenyes torlesztesre megkaptam, es nem bantam meg.

A 4S-sel sem volt semmi bajom, kiveve, hogy a 16GB neha kevesnek bizonyult. Nincs fenykepezom, ugyhogy amikor tobb napra elmentunk kirandulni elotte mindig leszedtem rola nehany albumot meg az osszes fotot, hogy legyen helyem fotozni videozni. Ezzel a 64el, ha felrakom az osszes albumomat, meg mindig marad 40giga hely fotoknak!


Jah, arrol nem is beszelve hogy mennyivel gyorsabb mint a 4S, de erre csak az utan jottem ra, hogy mevettem az ujat es osszehasonlitottam oket.


Az aksija allitolag kisebb, de kit erdekel? Nem megyek a sivatag kozepere kirandulni, fali illetve autos tolto mindig van nalam, ugyhogy akarhol tudom tolteni. Plusz az uj iOSben van ez az aksi-vedo funkcio, amivel tovabb birja a telo. Az uj 6S mar nem hajlik el. Jutubon van nehany video hogy probaljak hajlitgatni de nem sikerul.


Plusz a 6Sben van 3D-touch funkcio ami meg egyszerubbe teszi az eletet :)

2015. okt. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kissé megkésve, de köszönöm szépen a válaszokat!

Végül a 6S mellett tettem le a voksomat. :)

2015. nov. 8. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!