Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vízbe esett okos telefon....

Vízbe esett okos telefon. Valami megoldás?

Figyelt kérdés

Reggel a telefonom beleesett egy lavór vízbe...balfa*ságomnak köszönhetően. (microsoft lumia 640)

Gyorsak ki vettem, az aksit meg a kártyákat, jelenleg suliból írok és a telefon otthon pihen szétszedve az íróasztalon.

Mit tudok vele tenni, Szétszedéskor megpróbáltam kitörölgetni a vizet belőle, de nagyon vízes volt...


Meddig kellene szárítanom, mit kéne tennem vele esetleg megmenthető-e a készülék, mert (igaz tudom nem szabad de) bekapcsoltam a törölgetés után és az érintőképernyő EGYÁLTALÁN NEM érzékelt semmit :'(

Help!



2015. okt. 15. 09:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez volt a legnagyobb baj, hogy bekapcsoltad!

Hagyd. 1-2 hétig.

De kb ennyi neki. Talán szervíz.

2015. okt. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ügyet Lenke ***** válasza:
100%
tedd rizs közé, csomagold babapelenkába, valami olyanba tedd ami jó nedvszívó, ki kell száradni rendesen újraindítás előtt...
2015. okt. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm!
2015. okt. 15. 10:22
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A rizs tényleg jó, nekem mentette már meg telefonomat. Úgy csináltam, hogy egy nagyobb tejfölös vödörbe raktam annyi rizst, ami ellepi a telót, úgy, hogy az összes kártya, töltő stb hely nyitva volt rajta (Sony Xperia z volt az áldozat így hátlapot nem tudtam levenni), doboz lezárva, és ott pihent 24 órán keresztül.

Sok sikert!:)

2015. okt. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

már láttam olyan megoldást, hogy akksit, kártyát kivesz, porszívóval nem nagyon közelről maradék vizet kiszív, majd hajszárítóval tűrhető távolsárgól picit szárít..aztán langyos, szellős helyen tovább szárít..

másnap összerak, öröm.

láttam olyan csávót, aki a biciklipumpájával fújta ki a vizet, aztán hajszárító, és működött...

2015. okt. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2015. okt. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, neki is esek!
2015. okt. 15. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!