Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Használt telefon vásárlása...

Használt telefon vásárlása esetén a garancia is átrúházódik? Mit írjunk az adás-vételi szerződéseb? Többi lent! Sürgős!

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy telefon amire több mint egy év garancia van elég jó áron. Szóval a garancia is átrúházódik?

Sosem vettem még így telefont azért tettem fel ezt a kérdést, és mi legyen az adás-vételi szerződésben mert azt sem írtam még sosem.



2015. okt. 18. 14:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A garancia a telefonra vonatkozik, nem pedig a vásárlóra. A telefont a vásárlási papírjaival vedd át, ott van a garancia-papír is, sokszor csak egy szelvény vagy egy kasszagép-fecni. Azzal mehetsz a javító-műhelybe, ha kell.
2015. okt. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Belinkelte a papírt ,de ott az ő neve szerepel az nem gond?
2015. okt. 18. 14:50
 3/12 anonim ***** válasza:
nem számít, hogy ki a tulajdonos, vagy hányadik tulajdonosa van a telónak. a garancia papír ott van, meg remélhetőleg a számla is, ami azt jelenti, hogy a vásárlás napjától tart a garancia, tehát az első tulajdonostól számít 1 évig. samsung-nál két év gari van.
2015. okt. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen itt is 2 év garancia van, nem fecniken vannak a dolgok számla is a4-es nyomatott papír kp.ra lett véve telefon a garancia jegy is a4es nyomtatott.
2015. okt. 18. 15:14
 5/12 A kérdező kommentje:
Adásvételibe mit írjunk ?
2015. okt. 18. 15:14
 6/12 anonim ***** válasza:
csak akkor vedd meg ha gyari garancia, bolti garancia lfszt se ér
2015. okt. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
mert? emagról rendelték.
2015. okt. 18. 15:27
 8/12 anonim ***** válasza:
Akkor ha elromlik szívni fogsz.
2015. okt. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
miért? emagon gyári garancia van,néztem
2015. okt. 18. 18:59
 10/12 anonim ***** válasza:
imei számot feltétlenül írd bele, meg még ami adatai vannak papíron a telónak gyáriszám, tipus szám stb. meg szerintem az eredeti dátumot is foglald bele. tehát még a legelső vásárlás idejét, amióta a garancia szól. kipróbálni, kötelező egy használt telóüt!!! azt is érdemes beleírni a z adásvételibe, hogy megtekintett, kipróbált állapotban, megfelőnek találtan veszed meg. személyi igazolvány számot, lakcímet, lakcím kártya számot. mindenféle fontos dolgot bele kell írni. a vevőét is meg az eladóét is. Mondjuk még mindig benne van a pakliban az, hogy akitől megveszed, az holnap után letiltjha a telót és akkor mit csinálsz? nem tudod használni. az az adásvételi akkor lesz jó, ha kőrőzik a telót, nálad megtalálják, és az adásvételivel tudod igazolni, hogy nem loptad sehonnan. ilyesmire is kell gondolni.
2015. okt. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!