Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefon vagy tablet töltésénél...

Telefon vagy tablet töltésénél hogyan van ez?

Figyelt kérdés

Olvastam tippeket, hogy hogyan lehet elérni azt, hogy sokáig jól bírja az aksi. Viszont egymásnak teljesen ellentmondó dolgokat írnak: volt, ahol azt javasolták, ne töltsük fel teljesen az aksit (főleg ne hagyjuk sokáig a töltőn állni a telefont), hanem csak egy kicsit töltsünk rá mindig és próbáljuk olyan 80% töltöttségi szinten tartani. Váshol meg azt írják, hogy az a jó, 100%-os feltöltődés után még rajta hagyjuk egy kicsit a töltőn.

Most akkor? Mi a követendő?



2015. okt. 27. 11:09
 1/4 A kérdező kommentje:

Vagy egyszerűen annyi a magyarázat, hogy az


1) az aksi hosszú távú élettartamára vonatkozik, a


2) meg arra, hogy egy adott töltéssel hogyan bírja ki a legtovább a telefon


?

2015. okt. 27. 11:12
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

litiumos akksikat tök mind 1 hogy töltöd. a lényeg hogy ne merítsd le teljesen. (kb20% alá ne menjen).

Ha 100%után is fent hagyod akkor sem tölt mert a telefon "lekapcsolja" a töltést. Tehát nincs ilyen hogy kisütés meg ilyenek.

2015. okt. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%

személyes tapasztalat:

sonyericcson w200i telefonom (is) van

6 éves

ha lemerült feltettem, jelzett, hogy 100%, még fél óráig töltőn hagytam

havonta csináltam úgy, hogy lemerült, bekapcsoltam, kikapcsolt, kivettem az akkut, rákötöttem egy zseblmpaizzóra, teljesen lemerült, visszatettem a telefonba, feltettem töltőre és 3 óra hosszig nem nyúltam hozzá (kb 2-2,5 óra alatt töltött fel)

most már öregszik az akkuja, de így is bírja 1-2 10 perces telefonálással, sms-sel egy hétig


huawei ascend g6-osomat is így próbálom tölteni

egy év után nem vettem észre öregedést

2015. okt. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell sokáig tölteni, ha fel van töltve, akkor le is húzhatod, de ha rajtahagyod, az elektronika majd gondoskodik a csepptöltésről. A legjobb, ha a közelben van a töltő, akkor tedd rá, de nem kell 80%-on tartani.

Ha nagyon nagyon meg akarod kímélni, akkor 40-80% között mozogjon az akku, soha ne töltsd 100-ra, ez legideálisabb érték. És ne nagyon merítsd le kikapcsolásig. Bár az elektronika megvéd a mélykisüléstől, jobb az akkunak, ha 20% alá nem engeded, ez az ideális legalsó határa.

2015. okt. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!