Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha külföldről telefonálnak...

Ha külföldről telefonálnak nekem, azért mennyit kell fizetnem?

Figyelt kérdés

Angliából telefonálna haza nekem az egyik barátom. Ő 70-es, én 20-as.

Nekem pénzbe kerül, ha ő hazatelefonál?



2015. nov. 7. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

semmibe nem kerül.


(mivel te nem tudod, hogy ő éppen hol tartózkodik, így jó "móka" is lenne, ha felhívna valami egzotikus országból, te meg ráfizetnéd a gatyád is. az összes költséget ő viseli).

2015. nov. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Budwa ***** válasza:
100%
nem, neki kerül a roaming díjba. te itthon vagy. akkor fizetsz te is a hívásért, ha külföldön vagy magyar kártyával. semmilyen más esetben nem fogsz fizetni.
2015. nov. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam először, de ez biztos? Mert most kerestem rá, és itt: [link] azt írja, hogy a hívásfogadás az 1. díjzónából 19,10 Ft/perc. Vagy ez azt jelenti, hogy ha én hívom őt, akkor neki percenként 19,01 ft?
2015. nov. 7. 20:51
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez amit nézel akkor igaz, ha Te vagy külföldön.



Alap szabály, hogy a mobilnál nem ismerheted sem a téged hívó sem az általad hívott fél tartózkodási helyét (hiszen bárhol lehet a világon), így Te minden esetben ugyanannyit fizetsz, mintha ott lenne melletted a szomszéd szobában (aka, országhatáron belül).

Amennyiben plusz költség van, akár azért, mert aki téged hív az külföldön van, akár azért, mert te hívsz valakit, aki elutazott éppen, akkor az összes plusz költséget a külföldön lévő fizeti, ezért kell neki fizetni a hívás fogadásért is, mert Te kvázi csak a helyi hívást fizeted ki, a maradékot ő állja, és ha ő hív téged, akkor neked semmibe nem kerül, a magasabb költség a hívót terheli.

2015. nov. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, így már értem. Nagyon köszönöm mindenkinek! Mentek a zöld kezek!
2015. nov. 7. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!