Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Letilthatják így az iPhone omat?

Letilthatják így az iPhone omat?

Figyelt kérdés
Múlt héten vettem egy akkor 2 hetes iphone 6 ot 140.000 Ft ért egy GSM boltban. Azt mondták hogy 5 év letiltás elleni garanciát vállalnak rá, de papírt akárhogy kértem nem adtak róla. Sőt adásvetelit sem kaptam.Aztán miután megvettem bementem a Tmobilba, hogy nezzek meg az imei számát. Azt mondták hogy a telefont egy részletben kifizették, de előfizetésre. Szerintetek mi lesz??Nagyon aggódok..

2015. nov. 13. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Hát én eleve nem vettem volna meg a telót, ha nem adnak papírt. Esetleg egy dolgot tehetsz: feltöröd a telót, megpróbálod kóddal függetleníteni. (legalábbis akkor, ha az ájfon ezt engedi..) Ha ez nem jön be, akkor esetleg turbo sim. A Simet (ha odaadták a boltban az eredeti előfizetésed simet) valószínű le fogják tiltani, ha nem perkál valaki.
2015. nov. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Ha a telefon ki van fizetve, akkor azt nem tiltják.

A számlatulajdonosnak kell fizetni az előfizetést, de ez már a telefont nem érinti.

2015. nov. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

ez nem így van. azért tudod teszem azt 70-80ezerért elhozni(akár egy összegben fizetve, akár több részletben) 220ezer helyett, mert cserébe hűséget vállalsz bizonyos csomagra, szóval igenis függ attól, hogy fizetik-e tovább a havidíjat...ha nem így lenne, akkor mindenki csak a teló részleteit fizetné, a 15-20ezres havidíjat meg leszarná.


amúgy igaz, amit az első írt...milyen gsm bolt az, ami nem ad se adás-vételit, se nyugtát a vásárlásról?

az 5 év letiltás elleni gari pedig egy nagy ígérgetés. ha mégis letiltják, akkor el fognak küldeni, hogy ők nem tudnak mit csinálni, tőlük akár fordulhatsz fogyasztóvédelemhez is...így meg aztán ne is várd el, hogyha letiltják, foglalkoznak veled. még azt is letagadják, hogy ott vetted...most retteghetsz 3 hónapig, hogy mi lesz, mivel 90 nap hátralék után tiltják le.


amúgy pedig első, az iPhone-t nem ilyen egyszerű megmókolni...nem is lehet az imeit átírni...max azzal lehet orvosolni, ha ki lesz cserélve az alaplap.

függetleníteni mondjuk lehet, de amellett, hogy drága, az imei miatt telekom hálózatról biztos le lesz tiltva, de mivel működik itthoni szolgáltatók között az együttműködés, így nagy valószínűséggel a többi magyar hálózatról is tiltva lesz...külföldön esetleg használhatóvá válna.

2015. nov. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
és ha esetleg letiltják, akkor mivel tudnam őket "megfenyegetni" hogy adják vissza a pénzem??
2015. nov. 14. 08:24
 5/8 anonim ***** válasza:

Semmivel. Tehetsz rendőrségi feljelentést de sokra nem mész vele pláne, hogyha még papírod sincs az adás-vételről.

Én gyorsan eladnám a kékfényben volt egy riport, hogy így adják el olcsón a drága telefonokat amiket még pár hónapig tudnak használni.

2015. nov. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem tehetsz majd, de egyelőre inkább te vagy szarban egy erősen kétes eredetű készülékkel, amiről semmi papírod nincs. Ennyi megfontoltsággal kb. vehettél volna az első cigánytól is egyet az aluljáróban. 10 éves kisgyerekek 140 ezer Ft-al szaladgálnak?
2015. nov. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
34%
"a telefont egy részletben kifizették, de előfizetésre". Nekem itt a lényeg. Nem kell utána fizetned, ennyi, nem?.... Vagy nekem rossz a szövegértésem?... Működik? Nem kell utána fizetned. Hol a probléma.
2015. nov. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ma 12:45

Hol a probléma?

Mondjuk a 3-as hozzászólásban.

2015. nov. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!