Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit tegyek, ha 23-as előhívósz...

Mit tegyek, ha 23-as előhívószámról volt nem fogadott hívásom, visszahívtam, de foglalt volt? Olvastam, hogy ezek csalók. Szóljak a szolgáltatómnak?

Figyelt kérdés

2015. nov. 30. 06:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Mit olvastál és hol? :)

Pest megyei körzetszám a 23-as: [link]

2015. nov. 30. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

:-) leadtad a számodat marketingeseknek? Rosszul csinálod, ha bekerültél egy adatbázisba azt tuti továbbadják, egy idő után naponta fogsz kapni 10 hívást vagy üzenetet.

Nem érdemes feljelenteni ôket mert nekik van igazuk, te egyeztél bele hogy felvehetik veled a kapcsolatot telefonon, üzenetben vagy emailben, és aláírtad.

A telefonjaik ugy vannak beállitva hogy őket ne lehessen hívni, csak ők hívhatnak. Ez azért van így hogy ne tudd visszamondani a szerződést.

2015. nov. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ezt olvastam: [link]


Nem adtam meg sehol a szamomat, csak nem titkos.

2015. dec. 1. 00:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Az egy kamu hír.

Ami az igazság: a marketingesek speciális telefonközpontokat használnak, amelyek programálhatóak a következő feladatokra:

- feltöltik egy sok számból álló listával. A lista akár 100000 számot is tartalmazhat

- éjjel a központ sorba hívja fel a számokat, de csak addig amig egyet csörren, ez azt jelenti hogy a szám létezik. Ha nem csörög ki akkor törlik a számot. Azért csak 1 csörrenésig hagyják mert az bőven elég megállapitani hogy létezik.

- a következő napokban a leszükitett listaról hiv a központ automatikuan, de ezúttal 10-ig hagyják a csörgést. Ez már nappal történik és többször újrahivnak, délelőtt és délután meg este. Addig csörögnek amig valaszolsz, de ekkor azonnal lecsukják, ez is automatikus. Ekkor a számod bekerül a végleges listába, ami már csak olyan számokat tartalmaz ami kicsörög és fel is veszi valaki, tehát reális elöfizetö.

- az adatbázis készen áll az eladásra. Innen kezdve a számod bárhol megjelenhet, hívni fognak biztosításért vagy eladni neked ezt azt attol füg kik vették meg a listát.

2015. dec. 1. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja most látom hogy nem 23-as körzetről van szó hanem +23-as nemzetköziről. Igen, ezek a nigériai csalók. Szerencséd volt hogy foglaltat jelzett.
2015. dec. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!