Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vettem 3 napja egy iphone...

Vettem 3 napja egy iphone 4-et elég szar tartozékokkal az lenne a problémám, hogy amikor bekapcsol és rámegyek a fényképezőre, és csinálnék egy képet addigra lekapcsol mi lehet a problémája?

Figyelt kérdés

Egyébként az usb+töltő törött szakadt fos

és azt is vehetek hozzá



2015. nov. 30. 15:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Töltetlenség, rossz akku. Hol vetted a telót? Használtpiacon?
2015. nov. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
na igen. jól járt gondolom az, aki eladta neked. én eleve iPhone 4-ért sem adtam volna már egy fillért, pláne úgy nem, hogy ilyen állapotban van.
2015. nov. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

először próbáld meg hard resettel újraindítani a telefont (tetején a kikapcs gomb hosszan nyomva tart, majd csúszka elhúz, kicsit vár, aztán tetején a bekapcs gomb nyomva tart, míg az alma megjelenik)


ha ez nem oldja meg, akkor iTunes és USB kábel segítségével csinálj egy teljes mentést a telefonról (ha még nincsenek fontos adataid rajta, akkor ez kihagyható)


a fogaskerék (Settings) menüben próbálj egy szoftver frissítést csinálni, ha van újabb verzió, akkor ereszd rá, hadd csinálja, ha nincs új verzió, akkor csinálj egy teljes Restore-t, gyári beállítások visszaálíltása. ez töröl mindent, lényegében újratelepíti a telefont.


ha csináltál iTunes mentést, akkor a restore után vissza tudod az adataidat tenni a mentésből - ezt fel fogja ajánlani, mikor rákérdez, hogy új telefonként használod, vagy mentésből állítasz vissza.


ha szoftveres volt a probléma, akkor ezek általában megoldják. ha még mindig gond van, akkor valószínűleg a kamera hibás, vidd el valamelyik szervizbe megnézetni, hátha ők tudnak egyszerűbb megoldást, de valószínűbb, hogy cserélni kell a kamerát. ha még garanciális, akkor a márkaszerviz általában kb. 1 hét alatt kicseréli az egész telefont, ha már nem garanciális, akkor fizetned kell és csak a kamerát fogják cserélni.


töltőt lehet olcsón kapni, nem kell gyári Apple töltőnek lennie, csak USB csatlakozó legyen rajta. az USB kábel már érzékenyebb lehet, sok utángyártott kábelt nem szeretnek az iPhone-ok, kiírja, hogy nem gyári és nem tölt vele. ráadásul van, hogy ez nem azonnal történik, hanem egy darabig megy vele, aztán mondja be az unalmast a kábelre.

ha iPhone szervizben veszel kábelt, azzal biztos nem lesz gond, mert ők értenek hozzá, viszont általában drágábbakat tartanak.

már 1500-2000 Ft körül is lehet olyan kábelt kapni, ami gond nélkül működik (Ebayen még olcsóbb is lehet, de a garancia macerásabb, ha bár mi gond van). ha Magyarországon, normális boltban veszed meg, akkor a blokkal bármikor visszamehetsz reklamálni, hogyha gond van, kénytelenek kicserélni, úgyhogy nagy gond nem lehet belőle (csak tartsd meg a kábel blokkját!)

2015. dec. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Már minden jó,de a srác azt mondta kártyafüggetlen.

volt benne egy alap vodafone kártya ami persze már lég lejárt.amikor a telenor kártyát belerakom lekapcsol miútán beírtam a pin kódot

2015. dec. 1. 15:25
 5/6 A kérdező kommentje:
egyébként a jófogáson
2015. dec. 1. 15:25
 6/6 anonim ***** válasza:

nem ismerem a Jófogást, de ha lehet értékelni az eladót, akkor negatív visszajelzést adnék rá - viszont még ELŐTTE érdemes lenne beszélned az eladóval, hogy milyen a gond van a telefonnal, amit eladott és segítsen megoldani, vagy fizesse a javítást, vagy nem tudom - mert most eléggé úgy fest, hogy egy használhatatlan telefont adott el neked.


vidd el egy szervízbe, hogy megállapítsák mi a gond vele és mennyibe kerül helyrehozni - ha lehet egyáltalán.

2015. dec. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!