Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nem tudom eldönteni a 2...

Nem tudom eldönteni a 2 telefon kozott h melyiket vegyem valaki segitsen h a Sony Xperia M4 aquat vegyek vagy Samsumg Galaxy J5 valaki monda meg melyik a jobb?

Figyelt kérdés
2015. dec. 1. 07:08
 1/9 anonim ***** válasza:

nehéz döntés, mert mondhatni egyformák..

azt vedd meg amelyik színre, formára a szívedhez legközelebb áll elvégre pár évig azt markolászod, tehát nagyon nem mindegy..

2015. dec. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Wadmalac ***** válasza:

M4 teljesen jó LENNE, ha nem szánalmas 8 GB tárhely lenne csak benne, amiből gyárilag több mint 6 GB foglalt. Ez még SD-vel kiegészítve is sok problémát fog okozni.

A J5 létezik 8 és 16 GB belső memóriás változatban, a 8-asról kár beszélni, ugyanaz a baj vele, mint az M4-gyel.

A nagyobbik, 16 gigás is sajnos csak 1,5 GB ramot kapott, ami hátrány az M4 2 gigájához képest, hamar el lehet érni, hogy akadjon, hiába a négymagos proci, ha nincs ram háttere.

Az M4 alapból gyorsabb, a nyolc mag azért érezhető különbség. Meg azért a vízállóság is jó dolog.

Hát nem tudom ,egyik sem tökéletes, mindkettőt lehetne szeretni meg megutálni is.

Kicsit szerintem inkább nézzél egy kategóriával feljebb valamit, a 2 GB ram és 16 GB belső tárhely azért nagyon kell. Mindkettő együtt, itt meg egyikben ez van, másikban meg az.

2015. dec. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Es a sonynak a vizallosagaval mi a helyzet? Meddig lehet viz alatt? Ha furdok bevihetem magammal es mondjuk zuhanyzok es telozom akkor elromlik? Hogy van ez a vizallosag? Meg mi ez az Ip vmi
2015. dec. 1. 19:28
 4/9 Wadmalac ***** válasza:

Hát, ez egy elég kérdéses zóna.

Az IP számban az első karakter a porállóság, a második a vízállóság.

Egy IP57-essel nyugodtan telefonálhatsz zuhogó esőben, egy IP58-at magaddal vihetsz a kádba és túl kell élnie, ha véletlenül bepottyan a fürdővízbe. Papírforma szerint másfél méteres mélységben fél órát ki kell bírnia, de nem érdemes játszani a tűzzel, mert itt jön a probléma, hogy ezt a vízállóságot a gyártó jelzi, de nem garantálja, vagyis garanciát nem vállal rá. Így a kereskedő sem.

Ha egy telefon-szolgáltatónál veszed, az előfizetéshez megkötheted a biztosítást(nagyon ajánlott), ami vonatkozik a beázásra.

2015. dec. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ip 65-68 mit jelent? Az van kiirva
2015. dec. 2. 16:15
 6/9 Wadmalac ***** válasza:

Idézem magam:

"Az IP számban az első karakter a porállóság, a második a vízállóság."

A 6-os elég jó porállóság

5-8: elég tág, a cseppállóságtól a kismélységű merülésig tart, mivel nem fix, azt jelenti, vagy bírja a másfél méteres merülést, vagy csak az esőt, valahol a kettő közt, hát ezzel én nem búvárkodnék.

2015. dec. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
En nem buvarkodnek vele de ugy lehet h alok a kadba nyomom a facet es zuhanyzok es megy ra azer viz ... Az mem baj ?
2015. dec. 3. 21:31
 8/9 Wadmalac ***** válasza:

Elvileg nem, de

1. aki a zuhany alatt sem tudja letenni a telót, annak ideje pszichiáterhez menni.

2. a kijelzőn csorgó víz bezavarja az érintésérzékelést, úgy gépelni szinte lehetetlen.


De mondjuk a kádban heverészve nyugodtan nézhetsz filmet, nem kell attól félni, hogy beejted a vízbe és konyec.


Zuhogó esőben is nyugodtan kiveheted a zsebedből.


Nem kell foschni, hogy a hidegből melegbe belépve a lecsapódó pára hazavágja a telót (Én Sony X8 telóval jártam már így).

2015. dec. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat!
2015. dec. 4. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!