Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vodafonnál 80000ft "előleg"?

BigDawe kérdése:

Vodafonnál 80000ft "előleg"?

Figyelt kérdés

A napokban voltam a vodafonnál ügyintézésen, mivel egy véghez akarok vinni egy előfizetés módosítást. Inkább leírok mindent, hogy világos legyen: Volt egy Go előfizetésem, és mivel most lett ez a családi csomag, ezért felhívta a vodafone édesanyámat, hogy nem-e akar ebbe beszállni, mivel látják, hogy 2 előfizetés van 1 néven. Telefonon keresztül meg is lett a szerződés kötve, és az én Go csomagom át lett rakva Go Mediumba (amiről nem is tudtam, de kiderült, hogy van ilyen). Viszont mivel éppen szeretnék venni egy iPhone 6s-et, ezért úgy döntöttem, hogy inkább vigyük át Go+-ba az én Go Mediumomat, mert ott jobban jövök ki. Tehát bementünk, és ezt elmondtuk. Azt mondták semmi probléma. Ugye a telefon 5000 lesz havonta, illetve ki kell fizrtni 120000. Ez eddig okés volt, de utána mondták, hogy pluszba ki kell fizetni egy "előleget", ami 20000 és 90000 körül mozog, de azt nem teljesen értettem meg, hogy ezt mire kell, mivel már így is ott hagyok 120000. A mai nap folyamán pedig a Media Marktban jártam, és mivel nem volt ez bennem tiszta, és látta, hogy ott egy vodafoneos csaj, gondoltam rákérdezek. Ő meg is lepődött, és azt mondta, hogy ilyen nem nagyon létezik, és el se tudja képzelni, hogy 80000 (mert végül annyit mondtak) honnan jön még pluszban hozzá. Valakinek volt már hasonló, vagy esetleg valaki el tudná magyarázni, hogy mi ez, meg hogy egyáltalán van-e? Nem nagyon értem, hogy 80000 forint honnan jön még így hirtelen "előlegbe", holott 120000 kifizetek a telefonért...


Előre is köszi a válaszokat :D!!



2015. dec. 7. 21:11
 1/3 anonim válasza:
Pedig így van, az ilyen drága telefonokért bekérhetnek ennyi előleget. De azt javaslom ha nem hiszel nekik menj be másik vodafonba és ha ott nem ezt mondják akkor ott vedd meg.
2015. dec. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De milyen előleg?? Hol van ez egyáltalán neten írva? Pl.: ha a vodafone honlapján rendelem meg, akkor sehol nem írja, hogy + 80k előleg. Illetve kifizetek combos 120k-t a telefonért, amihez havonta 5000 fizetek, akkor mire fizessek 80000 ft előleget?? (úgy érzem ebből szolgáltató váltás lesz...)
2015. dec. 7. 21:23
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Sikerült megoldani? Nem értem miert nem tudták neked érthetően elmagyarázni a dolgot.. Annyi a lényeg, hogy a prémium kategóriás telefonoknál ez a bevett szokás mióta igy megszaporodtak a visszaélések. 200k koruli telefonokat csak azok tudnak olyan nyomott áron vásárolni, akik már előfizetők egy ideje. A többieknek ugymond bizonyitani kell hogy jofiuk.. Sokan bemennek, letojják milyen elofizu csak "óccsón ki lehessen vinni a ájfont". Aztan persze nem fizetik a számlát. Ezért van az, hogy bekernek úgynevezett havidij eloleget. Ezt az osszeget, esetedben 80e forintot a 3. befizetett számlád után elkezdik jovairni a szamlaidbol. Ergo visszaforgatják, mert addig nem fizetsz számlát míg a 80e el mem fogyott
2016. jan. 6. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!