Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik az az okostelefon, ami...

Melyik az az okostelefon, ami legalább 2,5 évig bírja hiba nélkül?

Figyelt kérdés

Olyanok hozzászólását várnám, akiknek volt okostelefonjuk legalább 2,5 évig, s az a saját személyes tapasztalatuk volt, hogy az ő telefonjuk nem hibásodott meg normál használat (telefonálás, sms, fotózás, emailek nézése, pár egyéb applikáció használata) mellett sem.


Tehát, akik félévente cserélik a telefonjukat, azok ne írjanak, még akkor se, ha valamely rokonukra illik a leírásom, mivel az nem az ő saját tapasztalata lenne.


Meghibásodás alatt olyanokat értek, mint pl.:

- a telefon magától újraindul

- törli az összes elkészített fotót

- nem enged új applikációt telepíteni

- nem fogta a wifi-t

- hirtelen nagyon durván belassul, pedig semmi app-ot nem tettél rá eközben,

és ehhez hasonló nyalánkságok.


Jelenleg olyan okostelefonom van, ami a fenti dolgokat mind produkálta már, s nagyon elegem van, ezért szeretnék másikat venni. Ehhez kellenének a tapasztalataitok.

Weboldalt is linkelhettek, ahol ilyen jellegű tapasztalatokat osztanak meg egymással a fórumozók.

És mindenképp pontos típust írjatok, illetve azt, hogy milyen rendszer van mögötte (Android, Windows stb.) Köszi!



2015. dec. 19. 16:06
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Logikai hiba miatt ilyen telefont nem fogsz találni, mert ez azt jelentené, hogy olyat keresel, amilyet valami már majdnem 3 évig hiba nélkül használt, és gondolom nem vennél egy 3-4 éves telefont.

Az újak közül (max. 1 éve kiadott) meg nem tudhatod, hogy később lesz-e baja.


Amúgy az arukereso.hu-n találhatsz sok személyes tapasztalatot, de ők általában a vásárlást követő hetekben írnak, amikor még úgysem lép fel semmilyen hiba.


Amúgy tapasztalataim szerint főleg a Samsungokkal van ilyen baj a nagyobb márkák közül. A Samsung TouchWiz-e alapból legendásan rosszul optimalizást, és ahhoz még hozzá jön egy általában instabil Android. Már maga a Google szeretne segíteni a Samsungnak, odáig elfajult már a probléma :D

Az LG telefonokra is újabban jellemző (pl. LG G Flex 2-ről hallottam sok rosszat, laggol stb).


Amúgy az évek során fejlődött az Android, és a technika is, szóval elméletileg egyre kevesebb lesz majd az efféle gond. Nekem a Windowsos telefonom eddig csak fél éves, de még sosem akadt meg egy pillanatra sem (Lumia 640), míg a másik Lollipop-os telefonom már pár hónap után megmutatta a lassabb oldalát. A most több, mint 2 éves LG L7 II-őm pofátlanul belassult már egy év után, még néha most is használom zenehallgatásra, de másra már nem nagyon bírom, mert alapfeladatoknál is gondolkozik 10-20 másodpercet. De azt hozzá kell tenni, hogy ez csak egy középalsó kategóriás telefon volt annak idején.


Bocsi, a hosszú monológomért.

2015. dec. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólást, s ne kérj bocsánatot, pont ilyen hozzászólásokat várok!


Amúgy nem 3-4 éves telefont szeretnék venni, hanem újat, ami bírja 3-4 évig, mivel én nem az a fajta ember vagyok, aki cserélgetné félévenként. Engem az olyan reklámok se fognak meg, hogy kijött az Iphone 6 meg 6s, mert teljesen hidegen hagy. Én évekre veszek telefont, nem pár alkalomra. :-)


Abban teljesen egyetértek veled, hogy az árukeresőn meg hasonló oldalakon azok írnak, akik éppen aznap vagy egy hete vagy egy hónapja vették meg a mobiljukat, s akkor a mobilnak még persze semmi baja. Így is van tervezve. Ezért indítottam a kérdést, hogy megtudjam, hogy mik azok a mobilok, amik azért hosszabb távra is tervezve vannak.

2015. dec. 19. 16:39
 3/5 anonim ***** válasza:

amikor a kiírásod olvastam, még belekortyoltam a kávémba, de már kezdett remegni a kezem..aztán elolvastam az első hozzászóló után írt kinyilatkoztatásodat, hát attól ideges lettem rendesen..most a felháborodás íratja velem e sorokat..

ezt a sok marhaságot hol hallottad? olyanokat írsz, amiből az jön le, hogy lövésed sincs a telefonokról.

Amióta zsebben hordható méretű telefonokat árulnak, nekem azóta van.(akkor még bunkofonnak hívták) a visszaadott szolgálati nokiáimon kívül a mai napig öt telefonom volt..2007 óta van egy nokia 6300 telóm, ami a mai napig működik...de vágytam egy simogatós androidra,ezért 2010- ben vettem egy Samsung Gio-t..az is még működik, csak akksit kellett cserélni 3 év után..tavaly nyáron hosszas tanulmányozások, tesztek elemzése után vettem egy LG G2/32Gb telót..tehát az még csak 17 hónapos...

ezzel egy időben még vettünk egy Sony Z1-et, ami szintén bírja a kiképzést, pedig végzős gimnazista hajtja éjjel nappal..kicsit később kapott a tesója egy LG G3-at, ami csak 15 hónapos..nos mindegyik telefon hasít, mint a szél, tökéletesen működnek, nincs velük semmi probléma. A kivehetetlen akksik még mindig atomerősek,semmi nem utal a gyengülésre.

Amiket felhoztál hibának, az egyik sem fordult még elő..

(kivéve a Gio-t, de az egy harmatos belépő-tanuló-készülék)

A gyártás tévhitedről annyit, hogy az androidos simogatós készülékekből(szándékosan nem okosteló) már túl vannak a kétmilliárd darabon ..a többi egymilliárd más op.rendszerű..

Egyetlen nagy márka drága csúcskészülékét sem tervezik tudatosan rövid életűre..ez tévhit..százezer Ft. feletti készülékeknek gond nélkül kell bírni több évig...

Például a nemrég mejelent Samsung S6-ból már százmillió eladott darabnál tartanak világszerte...ha tudod az árát, akkor sejtheted, hogy ennyi hülye ember nem lehet..az LG G2-ből a megjelenés utáni héten hat milliót adtak el csak ázsiában...pedig ott baromi igényesek..


mielőtt ide kiírsz ilyen kérdést, légyszíves elolvasni néhány tanulmányt, tesztet...igaz ezek angol, német, japán nyelvűek, de valamelyiket csak beszéled...


aki azt írja, hogy ezek a telefonok mind gagyik, annak még sosem volt pénze egy csúcskészülékre, csak az óccóbb készülékből ítél...


így van ez mindennel..legyen az autó, tv, fényképezőgép, szalámi, vagy bármi műszaki tárgy...

olcsó készüléket véletlenül sem vegyél, mert az bukta.

2015. dec. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"okostelefon, ami legalább 2,5 évig bírja hiba nélkül"

Vélhetően többszáz ilyen tipus létezik, olvasgasd a Mobilaréna fórumokat, elég erős közösségi anyag.


"akiknek volt okostelefonjuk legalább 2,5 évig, s az a saját személyes tapasztalatuk volt, hogy az ő telefonjuk nem hibásodott meg normál használat..."


Most egy 4 éves Defy-t nyúzok, jobb mint újkorában (magyarázat lejjebb), 5-6 éve rendszeresen és rengeteget használok túrákon HTC pda-kat adatvesztés vagy más hiba nélkül (ezt csak példának írom, mert ezek a HTC-k saját koruk méregdrága eszközei voltak, és erőteljes használattól sem estek még szét, a tanulság adott)


Az pedig vaskos tájékozatlanságra vall, mikor valaki azt modja, hogy xx idő múlván "lelassul" a telefon és ezért használhatatlanná válik. Hard resettel mindig orvosolhatóak a problémák, sőt a legcifrább (amivel nem sokan vannak tisztában) hogy az xda-s srácok rom fejlesztő munkájának köszönhetően 1-1 androidos készülék a gyártást követő években egyre jobbá válik :)


"- a telefon magától újraindul

- törli az összes elkészített fotót "

Akkor kérdező neked egy hibás példányod volt, csak nem jöttél erre rá, mert az adatvesztés megengedhetetlen hiba. Szóval nem ebből áll a kép, szerezz be egy középketegóriás eszközt, tisztességes gyártótól és ésszel használva éveken át semmi baja nem lesz.

2015. dec. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

3-as válaszolónak (vagyis gy.k.)::


Nem állítottam olyat, hogy a csúcskészülékek mindegyike gagyi, arra keresem a választ, hogy melyek azok az okostelefonok, amik bírják a gyűrődést, akkor is ha 200e-be kerülnek, s akkor is, ha csak 20e-be. Árat nem írtam, ha nem vetted volna észre. De nyilván egy 20e-res okostelefon nem fog tudni annyit, mint egy 200ezres. Szóval ezen kár vitatkozni.


Nekem jelenleg Samsung mobilom van, ami a fent leírt problémák miatt nem vált be. Barátnőmnek Iphone S4-e van, ami szintén produkál érdekes eseteket 1,5 év után (!), pl. nem érzékeli az ujját, belassul, olykor-olykor lefagy, 1 nap után lemerül (bár ez utóbbi lehet, orvosolható lenne egy aksicserével).


Abban pedig továbbra is hiszek, hogy a gyártók bizonyos "kalkulált élettartammal" számolnak 1-1 termék legyártása során, amely időn belül még ok a telefon, aztán elkezd hibákat hibára halmozni. Na, én azt a mobilt keresem, ami nem fog hibát hibára halmozni. De gondolj csak bele - ez a fogyasztói társadalom lényege: kijön egy még újabb, egy még szebb, egy pár dologban többet tudó okoskütyü (nem csak telefonokra értve), s a nép veszi! És veszi! Ez a lényeg! A profit!

De ahogy látom, te is kajálod az ilyen "plusz 2 okosság a legújabb készülékben" típusú reklámokat, hiszen már 5 telefont is vettél, bár ha jól értem, nem mindet saját magad számára (ez enyhítő körülmény).

2015. dec. 20. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!