Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Beleejtettem a telom a budiba....

Beleejtettem a telom a budiba. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tudom nem ide tartozik de itt talan vagytok is. A nacim hatso zsebeben volt a telo es belecsuszott.Gyors kikaptam..nem kapcsolt ki. Mivel ez samsung a5 ezert az akksiat en nem tudom kivenni..Igy is hasznal ha beleteszem rizsbe? Legyszi...
2015. dec. 25. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:
32%

Valahogy azonnal áramtalanítani kéne.

Szóval próbáld meg kiszedni azt az akksit amíg be nem folyik valami valahova és szét nem megy a nyákon az elektronika...

2015. dec. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De nem tudom kiszedni...
2015. dec. 25. 14:09
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Azonnal ki kellett volna kapni, akksi ki (ha lehet, ha nem kikapcsolni), rizsbe bele es azonnal szerviz (ami mondjuk igy az unnepekkor nehezen kivizelezheto)

Miert nem tudod kivenni?

2015. dec. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jaaa, mar ertem azt hittem a telot nem tudtak kikapni
2015. dec. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mert nem lehet..keress ra milyen telo ez..
2015. dec. 25. 14:33
 6/8 Alko válasza:
2015. dec. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

sok telefon van amiből nem lehet kivenni az akkut csak komplikáltan.

egyébként már lényegtelen, hogy kivetted vagy sem, mert az idő sajnos ellened dolgozik.

hogy víz érte az alaplapot, onnantól kezdve visszafordíthatatlan oxidációs folyamat veszi kezdetét, ami legkésőbb fél év múlva teljesen tönkre teszi a telefont.

bár ez sok tényezőtől függ, mennyi vizet kapott, mennyire tud a pára távozni a telefonból stb.

az akku kivétele semmit nem segít rajta, mert amúgy van rövidzárlat elleni védelem a telefonban, ami nem engedi az áramfelvételt addig még a rövidzárlat fent áll.

2015. dec. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem fog segíteni semmi.

Én fényképezőgéppel jártam dettó ugyanígy (annyi különbséggel, hogy nekem elöl volt a zsebemben, de még így sem tudtam elkapni), én is tisztítgattam, rizsben szárítgattam napokig, de tönkrement, szervízben sem tudták megcsinálni.


Vegyél új telefont, sajna ez már valószínűleg kuka.

2015. dec. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!