Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A mobilszámlámon jóval több...

A mobilszámlámon jóval több SMS-t számláztak le, mint amit a valóságban elküldtem, illetve amennyit a telefonom regisztrált!?

Figyelt kérdés
Megreklamáltam és megkaptam a Telenortól a jelzett időszak részletes listáját. Megállapítottam, hogy több SMS elküldése után 4-4 másodperces időközönként még két-két alkalommal szerepel a számlában ugyanaz az elküldött üzenet ugyanarra a számra. Vagyis ugyanazt az SMS-t háromszor számlázták le egy helyett! Hol lehet a hiba? Csak néhány száz Ft-ról van ugyan szó, de akkor is tudni akarom az igazságot.Lehet,hogy másokkal is megtörténik?
2015. dec. 31. 16:30
 1/7 Szirty ***** válasza:
100%

Szia!

Valószínűleg ott a hiba, hogy nem tudod hogy egy darab SMS 160 karakter hosszú lehet maximum.


Egy üzenet lehet ennél hosszabb is, de akkor a készülék a beírt üzenetet több SMS-ben küldi el (összefűzött SMS-ekben).

Valószínűleg ez érhető tetten a részletes számla soraiban.

2015. dec. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vannak esetek amikor az üzenetet 2 esetleg 3 részletben is küldheti pl.hosszú a szöveg vagy az ékezetek miatt is.
2015. dec. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Szirty ***** válasza:
A történetet "finomítja" az is, hogy bizonyos extra karakterek (pl. ékezet vagy smile) nem egy, hanem kettő karaktert jelentenek...
2015. dec. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, vettem a fáradságot és megnéztem hogy a leghosszabb SMS-ek hány karakterből állnak. A leghosszabb 125 karakter volt, amibe a vesszőtől kezdve a szóközig minden benne van, és semmi extra. Azért is kerülöm az SMS-t, mert ezek nincsenek benne a "lebeszélhető" tartományban, vagyis mindegyikért külön fizetnem kell. Remélem, egy pl. "ú" betű csak egy karakternek számít, de ha az ékezetes betűket kettőnek veszem, akkor is csak 137 karaktert használtam fel.Az összes többi pedig ennék rövidebb.
2015. dec. 31. 17:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Ilyen hibák előfordulnak sajnos. Ezt az is okozhatja ha a telefonod nem kapta meg időben az automata központól azt a jelet miszerint a központ a jelet (SMS) vette. Előfordulhat akkor is ha messze laksz a szolgáltatód adótornyától.


A telefon úgy működik, hogy amikor egy SMS-t küldesz és azt a központ megkapta akkor a központ a telefonnak küld egy "jelet" miszerint az SMS-t a központ "vette" és továbbküldte. Ha valami miatt a telefon ezt a jelet nem kapja meg (például nincs térerő) a telefon addig fogja az SMS küldését ismételni amíg jelet nem kap a központól vagy a telefon gazdája ezt le nem állítsa.



Kérdezd meg az illetőtől akinek az SMS-t küldted, hogy nem-e többször is megkapta ugyanazt az SMS-t egymás után.



A "vevő" telefonnak is jelet kell küldeni a központ felé, hogy az SMS-t megkapta különben a központ többször is próbálkozni fog az SMS elküldésével addig ameddig a vevő telefon azt meg nem kapja vagy a beállított SMS érvényeségi idő le nem jár.



A tesóm vodás volt. (Vita max) Feltöltötte a telefonját. Két perc beszélgetés után az egyenleget nézve nem volt a telón pénz. Bement a vodához és ott csak annyit mondtak, hogy előfordul az ilyesmi még ha nem is gyakran. Azóta már nem vodás.

2015. dec. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"de ha az ékezetes betűket kettőnek veszem, akkor is csak 137 karaktert használtam fel"


Egy pl. magyar Ű után átvált kétbájtos kódolásra és ott is marad asszem. Használj nem magyar ékezeteket.

2015. dec. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a válaszokat, egy dolog mindenképpen megállapítható, valahogy mindig a felhasználó szívja meg!
2016. jan. 1. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!