Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hol érdemes iPhone-t venni?

Hol érdemes iPhone-t venni?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogy honnan érdemes megvásárolni, ahol "jó" garanciát adnak hozzá. Nézegettem árukeresőn és van ahol jóval olcsóbban adják őket, mint az apple.com oldalon lévőket.


A példa kedvéért: iPhone 6S 16GB

- XXL GSM: 188.700 Ft

- Vip-phone: 209.990 Ft

- First Phone: 219.990 Ft

- AQUA: 227.900 Ft

- MediaMarkt: 237.899 Ft (ugyanennyi speedshopban is)

- iStyle vagy apple.com: 247.900 Ft


Nagyon durva ár különbségek vannak és nem szeretnék potyát vásárolni, főleg ennyi pénzért.

Hogy lehetségesek ekkora különbségek?



2015. dec. 31. 17:23
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

apple.com


GSM-be ne hogy vegyél!

2015. dec. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az apple adja a garanciát így tök mindegy, hogy hol veszed ha EU-s készülék.

Azért olcsóbb sok helyen, mert nem adnak hozzá pl töltőt, meg fülest.

Egy imei check és máris láthatod, hogy milyen a készülék.

[link]


Persze ha neten veszed, akkor nem tudod chekkolni.

2015. dec. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Azért kérdeztem és jelöltem ezeket a boltokat, mert például az XXL GSM egy rakat telefont szokott a Mobilarénának adni, hogy teszteljék.


#2:

Magyarán az olcsóbb helyen felbontják a dobozt és csak simán a telefont kapom meg (OEM)?


Ha jól értelmezem, akkor nem fontos az almától vennem, csak ne kis GSM boltban jussak hozzá?

2015. dec. 31. 18:02
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Magyarán az olcsóbb helyen felbontják a dobozt és csak simán a telefont kapom meg (OEM)? "


Hogy ezek pontosan honnét származnak az lutri.

Ezeket a nagyon olcsókat én nem venném meg.


Ha személyesen veszed és az imei-t chekkolva EU-s és még nincs aktiválva, akkor megveheted, mert az aktiválástól él az apple garancia.

Lehet, hogy angliából származik pl és nincs hozzá itthoni töltőfej csak angol, de azt könnyű cserélni, mert az apple töltők egyformák, csak a hozzájuk adott fej eltérő régiónként.

Pl amikor görögben voltunk, akkor a machez a nagy töltőkábelt vittem ami nem fért bele az ottani konnektorba. Átraktam az ipadről a fejet és azzal már tudtam használni.

2015. dec. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az Apple oldaláról, meg ezekből a fullos iStyle üzletekből szerintem nem éri meg. Ezekben mindig drágábbak a dolgok.

Ezzel szemben a sufni GSM boltokból is kockázatos.

Viszont a Media Markt, Aqua, Speedshop, Euronics...stb üzletekből nyugodtan vásárolhatsz. Ezekben gyártói garanciát adnak.

2015. dec. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 |Orfeusz| ***** válasza:
100%

16GB tárhely édeskevés, azzal számolj!

A GSM boltok nem fizetnek áfát, "0 perces használt" telefonokat hoznak be. Azért olcsóbbak.

2015. dec. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak azt tudom javasolni ,hogy ne kis gsm üzletböl ved meg telefont media markt,euronics speedshop,lehet veni ,gyártoi garanciát adnak ,biztos .
2016. jan. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

VIP PHONE SOHA TÖBBÉ!

Megjártam velük elég rendesen.

2016. jan. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

220volt szóba jöhet?


Ha nem, akkor MediaMarkt lesz. :)

2016. jan. 4. 01:28
 10/10 anonim ***** válasza:

Bárhol veheted, hogyha van rá EU garancia és még nem aktivált a készülék. Ahogy fentebb írtam imei check és utána láthatod.

Ha erre oda figyelsz, akkor nem kell foglalkoznod a bolttal, mert ha gond van vele, akkor bármelyik apple üzletben vagy szervizben javítják vagy cserélik, mert érvényes rá a garancia.

Az iStyle oldalán le is van írva, hogy számla nem kell a készülékhez ha EU-ból származik, a garancia érvényes az aktiválástól számítva.

Vannak ritka kivételek olvasd el!

[link]

2016. jan. 4. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!