Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A Li Ion-os akksit kell 10...

A Li Ion-os akksit kell 10 órán át első töltésként tölteni?

Figyelt kérdés
Régen az új akksikat 10 órán át kellett első töltésként fennhagyni, a Li Ion-os akksikat is fenn kell hagyni?

2016. jan. 8. 11:35
 1/6 Lájsz ***** válasza:

Ahány ember,annyi válasz lesz erre a kérdésedre.

Nagyon megoszlanak a vélemények a li-ion akkuk formázását illetően,még a szakemberek között is. A hivatalos séma az hogy az ni-cd és az ni-mh,vagyis régi típusú akkukat mindenképp formázni kell,míg a li-ion aksit csupán feltölteni és kész. Én szervizes vagyok,és személy szerint minden akkut formázok első alkalommal,14-órás töltéssel. Lehet nem lenne rá szükség,viszont így biztosan ki tudom hozni az akku max kapacitását,illetve ártani nem fog az már biztos.

2016. jan. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 bp1985 ***** válasza:
Hiába hagyod fent, nem is tudod se formázni, se túltölteni. Teljesen mindegy mennyi ideig hagyod fent, amint elérte a 100%-ot, leáll a töltés.
2016. jan. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszi

Pont én is azért kérdeztem mert mindenhol eléggé megoszlanak a vélemények erről

2016. jan. 8. 11:51
 4/6 anonim ***** válasza:
nem kell.
2016. jan. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy "szervizestől" azért elvárná az ember, hogy tudja is mit és miért csinál.
2016. jan. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Wadmalac ***** válasza:

A Li-ion akkuk töltését egy beépített elektronika vezérli és optimalizálja. Ebbe te a töltési idővel nem tudsz beleszólni. Elsőre illik legalább addig tölteni, míg kijelzi, hogy tele van, de tovább nem érdemes töltőn hagyni, az elektronika úgysem enged rá több áramot az akkura.

Ja és azért ajánlanám legalább elsőre a saját töltőjével tölteni, nem számítógépről usb-n, mert az optimális töltéshez szükséges áramot a pc usb-je, vagy valami ratyi noname töltő nem feltétlenül tudja biztosítani, az meg károsan befolyásolhatja az akku élettartamát. A töltőelektronika csak akkor tud tökéletes töltést csinálni, ha az ehhez szükséges ampert megkapja a töltőről.

Éppen ezért a további használatnál is kerülni kéne a nem gyári töltős töltögetést. Nem mondom, hogy alkalmilag ne lehetne, de sorozatosan nem tesz jót.

Ezért vagyok pl. mérges a különböző reklámozott napelemes töltőkre, mert ezek aztán végképp lutri áramerősséget adnak, akkugyilkos dolog.

2016. jan. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!