Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Huawei P8 a headsettel/fülhall...

Huawei P8 a headsettel/fülhallgatóval miért kel önálló életre?

Figyelt kérdés

Huawei P8 mobilom van, eddig Asus fülhallgatóval (hívás felvevős) használtam, semmi gond nem volt, ennek a jack dugós része egyenes volt. Azonban ez a füles tönkrement. Pár hete vettem egy TDK fülest, ugyan úgy hívás felvevős (utána olvastam, nem gagyi fajta, jó minőségű), aminek viszont L alakú a jack dugós rész. Kb a 3. 4. alkalommal azt vettem észre, hogyha elmozdul a jackdugós rész, pl forog, ahogy a táskámba rakom és hasonló, akkor kikapcsol a zene, a rádió állomást vált, vagy kikapcsol és elindul a "hangalapú keresés" alkalmazás.


Hol lehet "lelőni" ezt a túlokoskodását a telefonnak?



2016. febr. 1. 12:56
 1/3 Wadmalac ***** válasza:
Valószínűleg nem teljesen kompatibilis a dugó gyűrűosztása. Ezeken nem csak a szokásos 3, hanem 4 gyűrű van, plusz egy csatorna a vezérlésre a bal-jobb-test szálak mellett. Na ez a gyűrűosztás sajnos nem minden gyártónál azonos hosszú. Kicsi mozgással is lehet kontakthiba.
2016. febr. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De ez az kompatibilitási hiba miért eredményezi azt hogy önállóan tevékenykedik a telefon? Mert ha hol szólna hol nem, akkor oké. De így? Még csak hangerőszabályzó sincs a fülesen, csak felvevő gomb. És mégis az eszem megáll tőle.
2016. febr. 1. 15:21
 3/3 Wadmalac ***** válasza:
Valamelyik hangjel átkirándul a vezérlő gomb kábelére és random utasításokat ad. Pl. szerintem a hangalapú keresés a hosszú gombnyomás lenne.
2016. febr. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!