Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » WP, Android vagy Apple termék?...

WP, Android vagy Apple termék? Kinek mi vált be és miért? Kort és nemet is írjatok kérlek

Figyelt kérdés
2016. febr. 1. 13:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Android. Nem túl drága, mondjuk nem is tökéletes, viszont én háklis vagyok a beállítási lehetőségekre, szeretem testre szabni a telefon szoftverét, amire korlátlan lehetőség adódik ezzel a rendszerrel. Tetszik, hogy alapvetően Linux fut a vason, amit úgy-ahogy megértek.


Ezzel szemben a másik két oprendszer eléggé zárt, sokszor nem tudom, mit miért csinál. Ezenkívül az Apple sztem túlárazott (bár tény, hogy az ember minőséget kap a pénzéért, de ár-érték arányban még mindig nem jön ki jól), a WP-n meg nem tetszik a csempés felület, nem tartom áttekinthetőnek.


33/F

2016. febr. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Windows:

Szép és jó, de míg legalább a Google nem kezdi el támogatni addig esélytelen... Pedig már elég sok szolgáltatás megjelent rajta!


Android:

Sony féle Android nem jött be, rengeteg gondom volt vele. Igénytelen gyártói disztribuciós telefonok mind tiltó listások nálam.

Nexus féle Androidnál köteleztem el magam végül, abazolút bejött!


iPhone: Szerintem a legkorektebb kínálat jelenleg, csak a nagy ára az ami számomra akadály jelent. Ráadásul mostmár annyira beköltöztem a Google és az Android szolgáltatásaiba, hogy nagy szívás lenne váltani. Egy rakat alkalmazást újra meg kellene vásárolnom, és lehetséges, hogy pár kiegészitőm nem működne (pl. okos fitneszkarkötő).

2016. febr. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Egy Nokia Lumia 1020-as telefonom van. Még nem fagyott le, és nagyon korrektül kiszolgál. Amióta megvan, el is felejtettem, hogy fényképezőgépem is van. Mivel a telefon az övtokban rajtam van, mindig kéznél van, ha fényképezni való esemény adódik - csak előkapom és katt. Még az otthoni biztonsági kamerarendszeremet is össze tudtam vele hangolni úgy, hogy bárhonnan meg tudom nézni mi zajlik otthon. Szóval nem igaz, hogy nincsenek szoftverek (appok) windows phone-ra. Mivel bankolok is róla, fontos volt, hogy ne futtassak vírusokat. Ebből a szempontból is jó választás volt. Nekem bevált.

54F

2016. febr. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem a wp vált be,nekem tetszenek a csempék sok appot meg sem nyitni már látod a dolgokat.Egyébként mindengyik rendszernek megvannak a maga előnyei és hátrányai is.

15/f

2016. febr. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
*mindeggyik
2016. febr. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja és bocs ennyiszer irok de azt elfelejtettem hogy azért mert nem fagy le és biztonságos.
2016. febr. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

Közel 5 évig voltam Androidos. Az én tapasztalatom az, hogy oké, hogy van olcsó alsókategóriás mobiljuk is, de azt nem szabad megvenni, mert pár hét/hónap után csak a szívás van vele. Akad, fagy, lassú, újraindul, a legalapabb alkalmazások sem futnak rajta rendesen a gyenge hardver miatt. Viszont ha beruházol egy csúcsmodellre, az nagyon szerethető tud lenni. Valóban jól testreszabható, könnyen kezelhető rendszer. Én meg voltam elégedve vele.


WP: igyekszem kerülni. Nincs róla túl sok tapasztalatom, kb. 2 hónapig volt csak windowsos telóm, aztán túl is adtam rajta. A sebességgel nem volt gond, de borzasztóan idegesítő, hogy alig van rá normális app, és ami van az is sokkal sokkal kevesebbet tud, mint az Androidos/iOS-os változata. Plusz a csempés kezelőfelület, a mindenhol fekete, egyhangú megjelenés nagyon nem jött be. Nem bántam meg, hogy eladtam, nem is akarok többet. Véleményem szerint a win maradjon csak meg a számítógépen.


iOS: még csak friss almás tulaj vagyok, de eddig nagyon tetszik a rendszer. Gyors, stabil,a telefonom mindent tud, amire szükségem van (iPhone 6s Plus), ha megszokod, rájössz, hogy mennyire könnyen kezelhető. Igaz, hogy drága, de ha ezért cserébe most pár évig nem kell másik telefont vennem, akkor azt mondom, hogy megérte.


25/N

2016. febr. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
20%

Android: OnePlus, HTC, LG. Sok lehetőség. Személyre szabható felülte. Egyszerű használat. Gyorsaság. Ha lehet mindig rakj rá egy Cyanogen mod ot mert akkor kapod vissza az igazi Android érzést.

Iphone: Ne vegyél,mert annyi pénzből 3* jobb telefont kapsz

Windows Phone: A Windows még gépen is szar. Gondold milyen lehet telefonon kékhalált kapni

2016. febr. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem az Android mert személyre szabható és gyors.Használtam már Iphone-t és Lumia-t is de valahogy egyik sem jön be,túl nagy a kötöttség.

Mivel Androidot többen gyártják ezért pár gyártót kiemelek amik valóban jók:

Nexus(referencia modell),HTC,Oneplus,Xiaomi,LG,Meizu,Doogee,Huawei/Honor,Moto(Motorola már nem létezik).

2016. febr. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

WP: 2 éve vettem egy Lumia 520-at, de a 8.1 nem jött be. Nincs normális Google támogatottság és hihetetlenül egyszerű felület. Ezek miatt nem is tetszett meg. Az újabb verziókról nem tudok nyilatkozni.


iOS: Használtam már pár iPhone-t, -ami nem az enyém volt- és eléggé egyszerű a működése. Nem rossz, de még mindig nem érzem a szabadságot.


Android: Egyértelmű választás volt, és ennél a rendszernél fogok maradni. Teljesen testreszabható, szinte mindennel kompatibilis.


Nexus 4 - 24/F

2016. febr. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!