Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Power bank házilag? Többi lent.

Power bank házilag? Többi lent.

Figyelt kérdés
Ha 2db 3,7v 9800mAh-s 18650es aksit meg egy 4,8v 1000mAh-s aksit össze kötök, usb csati elé kötök egy 7805ös fesz stabilizátort ami 5v 1A ad ki ezzel fogom tudni tölteni az 1900mAh-s telefonomat? Ha ez így nem megy akkot egy kicsit hozzá értő elektronikával foglalkozó javítson ki, esetleg kapcs. rajzal :) köszi.

2016. febr. 3. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem mindegy hogy LiPo/Ion vagy NimH vagy milyen technológia. Ugyanis Lithium esetén megfelelő karakterisztika alapján kell tölteni az akksit.


A texas instruments IC-k közt turkálj. Vannak nagyon jó IC-k. Ha a datasheetben leírtakat betartod, biztosan jó töltőáramköröd lesz.


Amit leírtál nem fog menni. Sőt, mivel nincs karakterisztika alapján szabályozva a kapocsfeszültség, így veszélyes is! Túlhevülhet az akksi és az elég csúnyán néz ki amikor felrobban.


Sok sikert! Vigyázz magadra!

2016. febr. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A 4,8v nimh a 2x 3,7 li-ion, mellesleg elég kezdő vagyok az elektronikában, és nem sok mindent értettem abból amit leírtál :D
2016. febr. 3. 19:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor inkább ne kísérletezz vele.
2016. febr. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"4,8v nimh a 2x 3,7 li-ion"


A kettő darab Li-Ion-hoz építhetsz töltőt, de ha olyat akarsz, ami egyszerre tölti a NiMH és a Li-Ion akksidat, akkor te már haladó elektronikásnak kell hogy legyél.

Ebbe ne vágj bele!


Azt javaslom külön töltőt készíts, és ha mindenáron építeni akarsz, akkor már előre megtervezett és tesztelt áramköri ábrát tölts le, azt építsd meg saját felelősségre.


Még a keresés sem megy a Texas Instruments oldalán minimális hozzáértés nélkül, ezért nem javaslom, hogy magadtól nekiállj tervezni és kivitelezni.


[link]

Ez itt egy 1-2 cellás Li-Ion töltőáramkör.

2016. febr. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kérdéseid alapján inkább vegyél ilyet:

[link]


Vagy ilyet, ez két akkus:

[link]

2016. febr. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen igen, ez pont az amire gondoltam, lehet megveszem de ezt meg lehet hazilag csinalni? Ha igen privibe irhatnal :)
2016. febr. 7. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!