Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyire gyorsabb telefinin a...

Mennyire gyorsabb telefinin a 4g internet, mint a 3g?

Figyelt kérdés
Új telót akarok venni, a 4g miatt. 3g-s a telóm most, megéri vàltani a gyorsabb net miatt?
2016. febr. 12. 17:04
 1/5 A kérdező kommentje:
*telefonon
2016. febr. 12. 17:08
 2/5 anonim ***** válasza:

a gyorsaság miatt nem igazán. 3G hálózaton is el lehet érni 10 mbit/s-t ami szerintem telefonon bőségesen elegendő, de csomagja válogatja, valahol 21 mbit/s-es sávszélességet engedélyeznek, meg ugye amúgy is csomagfüggő, hogy 4G-n is mit engedélyez a szolgáltató...150 mega szerintem korlátlan adatforgalom mellett megérné, de ilyen 1-5 GB-okkal nem sokra.


ha telekomot nézzük, aminek a 3G lefedettsége igencsak szar, na ott például megéri, így utazás közben kevesebb esetben találkozik az ember EDGE hálózattal...


nekem olyan csomagom van, ami csak 10 megát enged, de 4G hálózatot használom, emiatt nekem megérte, hogy ott is tudok netezni, ahol máshol nem töltött be semmit, mert 3G nincs, csak EDGE.

2016. febr. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A lefedettséget is nézve a telenornak mennyire jó a 4g- je?
2016. febr. 12. 17:24
 4/5 anonim ***** válasza:
nekik is 90-95% körüli, de a 3G-vel se volt náluk akkora gond, mint telekomnál, ott a mai napig olyan 40% körüli a lefedettség.
2016. febr. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az attól függ. Gyorsabbnak nagyságrendekkel gyorsabb. 3G-n 10/3-at mértem az előbb, 4g-n meg 80/20-at... Azt hiszem, ez elég jelentős.


Csak telefonon használva persze ez nem igazán fog kijönni, de ha pl. szoktad megosztani PC-n is, akkor már jól jöhet. Nem csak a sávszélesség jobb, hanem a minőség is, kisebb válaszidők (12-30ms 4g-n, 50 3G-n). Persze ehhez kell normális mobilnet csomag is, anélkül felesleges csak emiatt költségekbe verni magad (bár a mai telefonoknál szerintem elvárás lenne az LTE képesség).

2016. febr. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!