Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az Alcatel mint brand mit...

Az Alcatel mint brand mit jelent számodra?

Figyelt kérdés

Ez egy teszt amit el akarok juttatni az Alcatelnek, kérem aki csak tudja töltse ki! (nem kötelező minden pontot kitöltetni, de aki szeretne véget vetni a drága telefonok jövőjének írjon!


Milyen készülélet ismersz tőlük?

Ha volt Alcateled akkor melyik típusú?

Elégedett vagy?

Ha igen miért?

Ha nem miért?

Miben kellene változtatnia cégnek?

Miben jóbb és miben rosszabb egy konkurens Samsung, Iphone, Sony, LG-hez képest?

Milyen extrákat használnál leginkább telefonodban és miért? (irDA, Lézer AF.,SoT, Soc stb....)



Automatikus zöld pacsi megy minden válaszolónak, köszönöm hogy benéztél.


2016. febr. 21. 07:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Alcatel idol 2s, alcatel pop8 tablet.


Pozitívum:

Ár/érték arány, funkció gazdagság (LTE, NFC, stb...). Nincs telepakolva lekarmolhatatlan, szerződött partnerek applikációival. A samsungon még füles magazin is van, ami leszedhetetlen.


Negatívum:

Kamera és a fényképek minősége, főleg beltérben. Videófelvétel hangminősége. magyarul a kamerán még gyúrniuk kell mind kép, mind hang minőségben. (újabb típusokat nem ismerem).

Android rendszer frissítésének hiánya. Konkrétan a fenti két készülékre semmilyen érdemi frissítést nem kaptam.

2016. febr. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld kéz
2016. febr. 21. 09:44
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Ritkán adnak ki telefont,de amiket kiadnak azok nagyon jók.Nekem a tavalyi Idol 3 4.7 kéne de már nem kapni.Ami jellemző rájuk hogy ár/értékben nagyon jók,a minősége is szinte tökéletes és adnak valamit a Design érdekében is ami szerintem jó.Egy jó gyártó,szerintem a Huawei,a Xiaomi és a Lenovo mellett az egyik esélyes aki legyőzheti a nagyokat.
2016. febr. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Nekem van egy 5020 D. De nagyon szar. Egyébként meg a harmadik legnagyobb gyártó a kinai LETV. Azt jósolják hogy nem sokára ő lesz a világ első.
2016. febr. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Régen volt egy nyomógombos Alcatel telefonunk, lehettem vagy 6 éves akkor. A típusát nem ismerem, de felismerem, ha látom. Más készüléket nem ismerek tőlük.

Nem tudom miben kellene változnia, azt sem, hogy milyen minőségű, egyszerűen csak a többi márka szimpatikusabb nekem, azért vásároltam tőlük. Szerintem a gyártó neve is befolyásol rengeteg embert, első hallásra az juthat eszébe az embernek, hogy nem a legjobb minőségű termékeket gyártja. A presztízse sem akkora, mint egy Samsungnak vagy Apple-nek.

Extrák: jó kamera, az infrás távirányítót néha használom, az ujjlenyomat olvasó nem rossz dolog, és lényegében ennyi.

Nekem még az fontos, hogy kapjak szoftverfrissítéseket, naprakész legyen a telefonom. Ebből a szempontból a Samsung kicsit szemét, mert fél évente kiad egy új csúcstelefont, és akkor az előző típust valahogy mindig elfelejtik, a vásárló úgy érzi, hogy 200 ezret kifizet, és akkor le van sz*rva.

2016. febr. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Időrendi sorrendben ezek:

Alcatel One Touch Easy - 1998.

Alcatel OT-302 - 2002.

Alcatel OT-506 - 2011.

Alcatel Pop C7 - 2014 és

Vodafone Smart 4 Fun - 2015.

Mindegyikkel meg voltam / vagyok elégedve.

A nyomógombosok megbízhatóak voltak, és a legelsőt kivéve, mindegyiknek nagyon jó-volt az ár-érték aránya. Szerintem ez az amiben a konkurencia torkára tudja tenni

a kést. :)

2016. febr. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
0%

Milyen készülélet ismersz tőlük?

-A mostani telefonjaikról nem sokat tudok, de az Idol szériát ismerem.


Ha volt Alcateled akkor melyik típusú?

-Még régről, 332 amit szerettem mert volt benne fém is (előlap) ill volt egy másik aminek nem jut eszembe a neve, de brutálisan jó hangzása volt, és a zene ütemére villogott a billentyűzet. (Nem, nem az S853, sajnos, azt nem sikerült beszereznem)


Elégedett vagy?

Magával a márkával? Nem.


Ha igen miért?

Annyiból igen, hogy jó áron tudták adni a telefonokat (gondolom most is) de elég sok kompromisszumot kellett kötni...


Ha nem miért?

Még az érintőképernyő előtti korszakban egyre többször a gagyi jelentett egyet az alcatel névvel, és konkrétan "cikinek" számított. Ugyanakkor a régi még nem színes kijelzős telefonokról sok jót hallani hogy bírták a strapát, stb...


Miben kellene változtatnia cégnek?

Bennem továbbra is az van hogy az Alcatel nem túl minőségi, és nem vennék tőlük telefont, de szerintem ez sokakban benne maradt, a márkanéven lenne jó változtatni... (érdekesség: USA-ban CELLATEL néven adták ki a telefonokat anno)


Miben jóbb és miben rosszabb egy konkurens Samsung, Iphone, Sony, LG-hez képest?

Talán jobban össze vannak rakva, kevesebb meghibásodás, jobban csengő márkanév...


Milyen extrákat használnál leginkább telefonodban és miért? (irDA, Lézer AF.,SoT, Soc stb....)

Infra már felesleges, a többi sem fontos, legyen megbízható a működés, amit tud azt tudja jól.

2016. márc. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha volt Alcateled akkor melyik típusú?

-Alcatel pop d1


Elégedett vagy?

-NEM!!!


Ha nem miért?

-Mert nem jött ki rá semmilyen szoftverfrissítés, illetve 1 ami csak a „személyre szabott verzió" számát változtatta meg, magyarul kitkat(4.4.2) ról kitkat(4.4.2) re frissíthettem.

Miben jóbb és miben rosszabb egy konkurens Samsung, Iphone, Sony, LG-hez képest? Mindenben, de leginkább a frissítésekben, bár abban a samsung még rosszabb.

2016. márc. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!