Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért nem jelenik meg a 360°...

Miért nem jelenik meg a 360° Youtube videóknál a VR (Cardboard) jelzés, annak ellenére, hogy a legfrissebb verzión van?

Figyelt kérdés
Mielőtt frissítettem Huawei P8 Lite telefonom EMUI rendszerét a legfrissebb verzióra, minden tökéletesen működött. Most a kérdésben említett jel sem jelenik meg a videóknál, illetve csak ujjal való húzással lehet körülnézni, a telefon nem érzékeli a mozgatását. Tehát teljességgel használhatatlan lett, abban az esetben, ha VR-ral akarom használni (Modecom FREEHands MC-G3DP). A Youtube verzió is a legfrissebb, mint már említettem. Segítsetek, mert szó szerint szétvet az ideg, hogy egy rohadt telefon szoftverfrissítéstől így elcsesződött. Sehol sem találom meg a beállításokban. Kérlek segítsetek. ("Rakd újra" válaszoktól kíméljetek, ezt már megtettem a Youtube-al.) Válaszaitokat előre köszönöm!

2016. febr. 25. 22:07
 1/10 Wadmalac ***** válasza:

Az új rom verziódból kimaradt valami, amitől a youtube app nem érzékeli a készüléket képesnek sem a cardboard 3D-re, sem a G-szenzor kezelésére.

Ha elég sokan sírnak majd a Huawei felé, csinálnak egy bugfix frissítést.

2016. febr. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Wadmalac ***** válasza:

Hát, kérlek, utánaolvastam, téged Huawei-ék behúztak a csőbe.

A P8 Lite-ben nincs giró, nem tudom, milyen virtuális módon pótolták az előző rom verzióban. Az új frissítés meg sem próbálja használni a nem létező giroszkópot, anélkül meg a 360 fok videók csak ujjal forgatva működnek, a VR meg persze sehogy.

Ez copás.

De ajánlom neked, látogass el gyakran az alábbi oldalra, lehet, hogy valamelyik ráérő android guru csinál erre egy modot:

[link]

2016. febr. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"Ha elég sokan sírnak majd a Huawei felé, csinálnak egy bugfix frissítést."


"De ajánlom neked, látogass el gyakran az alábbi oldalra, lehet, hogy valamelyik ráérő android guru csinál erre egy modot:

[link]


Jó lenne, ha csinálnának, de sajnos az a kellemetlen helyzet áll fenn, hogy ez a frissítés már több hónapja kijött, viszont én csak most szántam el magam a frissítésre, pont rosszkor, amikor megvettem 8 ezer forintért a VR-t. Tehát ha eddig nem csináltak hozzá bugfix-t, valószínűleg ezután sem fognak, de ne legyen így...

Igazából azért csak most frissítettem, mert miközben nézegettem a Youtube-os 360° videókat (még mielőtt frissítettem volna) arra lettem figyelmes, hogy szó szerint rezegtek, ugráltak, pattogtak, vagy nem is tudom, hogy mondjam. Tehát azt hittem, hogy ez egy bug, és gondoltam majd megoldja a szoftverfrissítés... Hát nem úgy lett, sőt...

És így utólag meg arra jövök rá (bár lehet nem jó a feltételezésem), hogy a frissítés előtt azért ugráltak a videók, mert igazi giroszenzora nincs is a telefonnak - csak, mint ahogy te is írtad - valamilyen virtuális módon oldották meg az előző verzióban a pótlását. Ebből következtetve pedig nem volt teljes értékű a pótlása, de azért jobb volt az, mint a mostani helyzet.


Sajnos most már tudom javítani magamat, ez valószínűleg nem állítható a beállításokban, nem véletlenül nem találtam meg. A VR szemüveg ma, 17.00 és 20.00 óra között érkezik meg, nagyon demoralizáló helyzet...

Nem lehetne valahogy visszaállítani az előző verziót???

2016. febr. 26. 16:02
 4/10 Wadmalac ***** válasza:
Az LGup progival vissza tudod húzni az előző romot, már ha pontosan azt a verziót megkeresed neten KDZ fájlként.
2016. febr. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi az ötletet, de már nem csinálom meg, mert vettem egy új telefont. Úgy voltam vele, hogy ha nem jó a régi telefonommal (mint már mondtam Huawei P8 Lite, bár nem olyan régi) a 8 ezres VR, akkor veszek 140 ezerért egy LG G4-et. G5-öt akartam, de úgy voltam vele ez is elég. (Nem akartam nagyképű, gazdag p*csnek beállítani maga, bocs ha mégis úgy jött volna le.)
2016. febr. 29. 22:53
 6/10 Wadmalac ***** válasza:
100%
Fél éve használom a G4-et, nyugodtan állíthatom, jól választottál.
2016. márc. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ennek örülök, jó dolog jó véleményt olvasni arról, amit megveszek. De gondoltam nem lesz vele gond.
2016. márc. 1. 18:21
 8/10 pomm válasza:
100%

Annyit -bár régi a kérdés- hogy nem igaz, hogy nincs a p8 lite-ban giroszkóp, hanem az szoftveresen letiltásra került.

Ha rákeres bárki a neten van rá megoldás is.

Pár mondatban, magyarul én is összefoglaltam:

[link]

2016. dec. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Már túladtam a P8 Lite-on, de azért köszi. Vannak még ilyen hasonló "hack" témájú oldalaid? Valamiért mindig érdekeltek ezek, valószínűleg ezért is szeretem a Watch Dogs játékokat.
2016. dec. 27. 22:44
 10/10 Wadmalac ***** válasza:

"nem igaz, hogy nincs a p8 lite-ban giroszkóp, hanem az szoftveresen letiltásra került."


Hmm, szép. Olyan érdekesség, mint a G4-ben 6.0 alatt letiltott sD kártya integrálás belső memóriaként.


Kár, hogy a giróhoz kell a BL nyitás. A bootloader nyitástól én legalábbis ódzkodom.

2017. jan. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!