Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha én fizetek az utlsó kb-ig...

Ha én fizetek az utlsó kb-ig nem kevés pénzt mobipneten, akkor mit keresnek rajta potyareklámok, amelyek az én kontómra kajálják az adatforgalmi keretem?

Figyelt kérdés
2016. márc. 19. 18:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A tévécsatornák is adnak reklámot, abból élnek, a weboldalakon is vannak remlámok, szintén ugyanezért.
2016. márc. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A hülye hagyja magát lehúzni, az okos meg rak fel reklámblokkoló programot :)
2016. márc. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, a tv-nél is hasonlö a helyzet, de ott korlátlan a szolgáltatás, ha kifizetted az összeget. Kedves utolsó, milyen alkalmazás van androidra chrome esetében?
2016. márc. 19. 19:19
 4/10 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

Az a gond hogy a netelőfizetésed csak a csatorna amin elérheted a különféle szolgáltatásokat pld honlapok játékok stb. A net szolgáltatónak arra túl sok ráhatása nincs hogy az adott honlap pld előfizetési díjakból reklámbevételből vagy a saját zsebéből tartja fenn magát.


Ahogy a kábeltv szolgáltatónak sincs ráhatása hogy jó vagy rossz műsorokat adnak a tv ben.

2016. márc. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

van adblock plus droidra

de minden wifinél be kell állítani proxynak, ha nem rootolod a telefont

van még adblock browser is, nemtom milyen mert nem próbáltam

2016. márc. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Pl: [link]
2016. márc. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Elmondom: képzeld el, hogy reklámok nélkül te nem tudnál rengeteg internetes oldalt ingyen olvasni. A legtöbb oldal csak azért létezik, mert te reklámokat láthatsz rajta, amik az üzemeltetőknek pénzt termelnek az oldal fenntartására. Egyszóval a reklám az internethez tartozik, és ha pl valaki gépen letiltja őket, az magának árt hosszú távon.
2016. márc. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 MZ.per.X ***** válasza:

Azért mert a reklám független dolog a mobilnettől. Te csak az internet szolgáltatást fizeted, de abból a weblapok, alkalmazások nem fognak megélni. Tv-nél meg tulajdonképpen az időddel fizetsz a 10 percenkénti reklám blokkokkal.


Esetleg nézz utána ezeknek:

[link]

Én személy szerint AdAway-t használok, de az szerintem inkább az appokat szűri:

[link]

2016. márc. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat. Azt gondolom hogy a hazai mobil internet árak bőven fedezik az oldalak működését is. Megfordítva a dolgot: egy szót nem szólnék a reklámokért ha itthon sem a lehúzásról szólna egy mobil előfizetés. A románok például 28-30 Lei-ért cserébe (kb.2000ft) szinte korlátlanul beszélhetnek, vagy használhatják a mobil internetet. Ugyanez a helyzet a svédeknél is, ahol szinte már nem is használnak wifit, az olcsó mobil internet miatt. Vagy az Egyesült Királyságban működő Samba nevű mobil szolgáltató, ahol ugyan van reklám, viszont minden percnyi reklámnézésért majdnem hét megabájtnyi mobilinternet-keretet engedélyez a felhasználóknak. Tehát ha én itthon közel 1500ft-ot fizetek egyetlen GB-nyi adatmennyiségért (amiből persze a telefon a stabil működéséhez már egy tized részét le is "nyúlta") akkor legalább cserébe száműzzék a hülye reklámokat, és traktáljanak vele olyanokat, akik ingyen, vagy inggombért használhatják az internetet.
2016. márc. 20. 09:33
 10/10 MZ.per.X ***** válasza:
100%

"Azt gondolom hogy a hazai mobil internet árak bőven fedezik az oldalak működését is."

Erre továbbra is azt tudom csak mondani, hogy a két szolgáltatás teljesen független egymástól.


Az internetes oldalaknak is fenn kell maradni valamiből, ha más nem legalább a fenntartási költségei jó ha csökkennek a készítő szempontjából. Az internetszolgáltató meg csak elérést nyújt ezekhez az oldalakhoz, cserébe kiépíti neked a lehetőséget hozzá. A magyar szolgáltatók áraival én sem értek egyet, mert alapvetően korlátozott adatforgalmat nyújtanak nagy pénzért.


Olyan ez, mint az autópálya, ugyanúgy fizetsz akkor is ha Suzuki helyett BMW-vel mész rajta, és nem mondhatod azt hogy 20 milliós kocsi mellé az ingyen jár.


Ráadásul elég jól korlátozható az adatforgalom, az alkalmazásokat simán beállathatod hogy csak wifi-ről frissítsenek, a rendszer frissítést sem mobilneten át szokás tölteni, meg le lehet törölni a tök felesleges applikációkat is.

2016. márc. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!