Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyiért kódolnak ki egy...

Kicsi'sstunt kérdése:

Mennyiért kódolnak ki egy iCloudos Iphone 6S-t?

Figyelt kérdés

Pár hónapja találtam Olaszországban egy Iphone 6s kerestem a gazdáját , aki feloldja visszadom neki de senkisem járt próbával ezért megtartottam.

Mennyiért tudnák nekem kikódolni a telefont? És hol?


2016. márc. 22. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
jól értem, hogy egy lopott telefonról van szó?
2016. márc. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rosszul érted minden le van írva! Nem lopott hát le van minden írva!
2016. márc. 22. 21:56
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kis hazánkban így értekezik erről a 2013. évi V. törvény

a Polgári Törvénykönyvről nevű törvény:

"5:54. § [Tulajdonszerzés találással]


(1) Ha valaki feltehetően más tulajdonában álló, elveszett dolgot talál és azt birtokba veszi, megszerzi annak tulajdonjogát, ha arra igényt tart feltéve, hogy


a) megtett mindent annak érdekében, hogy a dolgot a tulajdonos visszakaphassa; és


b) a dolog tulajdonosa vagy az átvételre jogosult más személy a találástól számított egy éven belül, élő állat esetén három hónapon belül, a dologért nem jelentkezik.


5:55. § [A találó kötelezettsége]


(1) A találó köteles a talált dolgot a találástól számított nyolc napon belül a dolog elvesztőjének, tulajdonosának, a dolog átvételre jogosult más személynek vagy a találás helye szerint illetékes jegyzőnek átadni."

[link]


Gyaníthatólag az olasz törvények is hasonlóak.


A kikódolásában - ha nem tudod igazolni a tulajdonjogát - semmilyen törvényt tisztelő ember nem fog segíteni, hisz:

"424. § (1) Aki a 375. §-ban, a 422. § (1) bekezdés d) pontjában vagy a 423. §-ban meghatározott bűncselekmény elkövetése céljából az ehhez szükséges vagy ezt könnyítő

a) jelszót vagy számítástechnikai programot készít, átad, hozzáférhetővé tesz, megszerez, vagy forgalomba hoz, illetve

b) jelszó vagy számítástechnikai program készítésére vonatkozó gazdasági, műszaki, szervezési ismereteit más rendelkezésére bocsátja,

vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

[link]


Mint az Apple fórumán is írják, leadhattad volna a helyi rendőrkapitányságon:

[link]

2016. márc. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lényegében itt "Jogtalan elsajátítás"-ról van szó:


"378. § (1) Aki

a) a talált idegen dolgot eltulajdonítja, vagy nyolc napon belül a hatóságnak vagy annak, aki elvesztette, nem adja át, illetve

b) a véletlenül vagy tévedésből hozzá került idegen dolgot eltulajdonítja, vagy nyolc napon belül nem adja vissza,

vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

2016. márc. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
itthon is elviheted a rendőrségre
2016. márc. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 bp1985 ***** válasza:
Olaszoknál is van Apple... Ott kell leadni.
2016. márc. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az iCloudot nem lehet "kikodolni".

Akik javitast vallalnak azok nem kodolnak ki semmit csak alaplapot cserelnek mas torott kepernyos telobol.

2016. máj. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!