Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Után gyártott akkumulátort...

Után gyártott akkumulátort ajánlott vásárolni?

Figyelt kérdés
Samsung galaxy Alpha telefonomba vásároltam utángyártott akkumulátort, és hallottam olyan rémhíreket hogy túltöltődhet a telefon és felrobban az akkumulátor benne. Én úgy szoktam használni a telefont hogy 10%-nál lejjebb soha sem merítem és este szoktam rátenni töltőre és reggel veszem le. Tölthetném esténként így a telefont után gyártott akkumulátorral úgy hogy az remélhetőleg nem robban fel? Elbizonytalanodtam csak az eredeti az nekem drága.

2016. márc. 30. 20:52
1 2
 1/11 Lájsz ***** válasza:
54%
Az utángyártott akkuk általában csak tartósságuk,teljesítményük miatt nem a legjobb választás,felrobbanni nem szoktak. A folyamatos,egész estés töltést viszont semmiképp sem javaslom,mert bár a töltés 100%-nál blokkol,viszont nem is engedni az akkut merülni,hanem folyamatosan maxon tartja. Ez egy idő után az akku gyengüléséhez,gázosodásához (felpuffad) vezet.
2016. márc. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Csak az a baj h hajnalban nem kelnék ez miatt fel de oké. 1-2x szokásomnak megfelelően töltöm majd, de én azt tapasztaltam h gyorsabban merül le 100-ról ha leveszem szinte azonnal ha feltöltött az akku. Ezért szoktam rajtahagyni esténként.
2016. márc. 31. 05:57
 3/11 anonim ***** válasza:

"Ez egy idő után az akku gyengüléséhez,gázosodásához (felpuffad) vezet."

- Nem vezet.


"Ezért szoktam rajtahagyni esténként."

- Nem okoz gondot.


"hanem folyamatosan maxon tartja"

- A töltésvezérlő és a cellavédelem azért van hogy üzemi paraméterek közt tartsa az akkut. A céges telefonokat ahol dolgozom több ember használja, gyakorlatilag 24 órában 4 műszakban. Alapból mindig a töltőn van. És feltöltve jobbára. 3 éve. De nem csak ez, több másik készülék is.

2016. márc. 31. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Úgy sem okoz gondot h az akku az utángyártott? Eredetinél elhiszem h nem mert annak fizikailag semmi baja kívülről nézve
2016. márc. 31. 07:32
 5/11 anonim ***** válasza:

"Úgy sem okoz gondot h az akku az utángyártott?"

Az utángyártott csupán a kapacitásában gyengébb az eredetitől általában.

Meg az ára is alacsonyabb. 15% árban megvan az utángyártott. 1 évet minimum kihúzol vele, általában másfelet. A gyári is beadja a kulcsot 2 év után, de max 3.

Add össze.

Az én telóm S4. A gyári akku 6000 fölött kezdődik. Vettem 800-ért utángyártottat egy éve az Ebay-ről. 3 napot megy egy töltéssel.

2016. márc. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nekem nem voltak túl jó élményeim az utángyártott akkuval. A gyári kibírt 1,5 évet, az utángyártott meg már 1 év alatt is kevesebbet bírt. Inkább kiadtam rá kicsit többet, és vettem egy rendes, gyári akkut.
2016. márc. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azért az nem igaz hogy 2-3 évet kibír egy eredeti mert nálam kevesebb mint 1,5 évet bírt ki aztán már semmit sem bír. Ma hozta a futár az utángyártott akkut amit rendeltem, kíváncsi leszek h szakszerű használat esetén ez mennyit fog bírni. Mondjuk az is okozhatta az eredeti akku hamarabbi halálát hogy majdnem fél évet állt itthon a telefon a polcon csontra lemerült akkuval. :D
2016. márc. 31. 19:09
 8/11 A kérdező kommentje:
Ezt az akkut az arumania.hu oldalról rendeltem és elvileg 2 év rá a garancia. Na most ez érdekes dolog de ezt írják pedig.
2016. márc. 31. 19:15
 9/11 Lájsz ***** válasza:

Kedves 2-es válaszoló!

Talán ha nem szakmádbeli kérdésben írsz úgy mint én,nem kellene ennyi butaságot írnod.

A töltésvezérlésnek és a cellavédelem igen jól hangzó frázisok,viszont kb annyi a valóságtartalmuk mint a gorilla glass érintőnek,ami egy 50cm-es esés után szilánkosra törik.

Az akku felpuffadása akkor pedig nem is gázosodás,hanem egyszerűen csak meghízott az aksi?

Veszélyes dolog olyasmit állítani tényként ami ennyire nem fedi a valóságot,kérlek te se tedd!


Tisztelt kérdező!

Ha elgondolkodsz az első válaszomon,nem lesz nehéz kikövetkeztetned a valóságtartalmát neked sem.

2016. ápr. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Az akku felpuffadása akkor pedig nem is gázosodás,hanem egyszerűen csak meghízott az aksi? "

A töltés folyamán a Li-ion akkumulátorok gyártásakor alkalmazott elektrolit (lithium aluminium chloride) szerves oldószeréből keletkező mérgező gázok szabadulhatnak fel, amelyek azonban elnyelődnek benne, ha az akku hőmérséklete alacsony. Ezért kell a gáz zseb. Viszont a Li-ion akkuk termikusan instabilak, magas hőmérsékletnél a gázfejlődés okozta nyomás deformálhatja a cella illetve a szeparátor szerkezetét, az elektromos rövidzár pedig dominó hatáshoz hasonlóan további károsodást és gáz illetve hő fejlődését eredményezheti. Ugyanezt kiválthatja mechanikai behatás is.

Úgy gondolom, az összes robbanós készülék tervezési hiba miatt veszélyes, mégpedig a töltés közben keletkező termikus energia elvezetésének korlátozott mivolta okán, amihez gyakran a felhasználók is hozzájárulhatnak. Töltés közben meleg helyen, napon, párnán, ölben, táskában, stb. fokozott a túlhevülés kockázata.

Szerintem a felpuffadt akkuk jelentős része repült is egy jó nagyot mielőtt lufivá vált. Ha nem is sérült jelentősen a szeparátor, de meggyengült, a töltés vagy kisütés folyamán erőteljes helyi melegedést okozva, ami később tovább romolhat.

2016. ápr. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!