Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha függetlenítem iphone 6-os...

Ha függetlenítem iphone 6-os készülékem megoldódik a probléma? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Vásároltam interneten kézből egy iphonet ami működött, de egyszer csak nem volt szolgáltató. Elvittem az istyle-ba és kicserélték egy új készülékre és ugyan ez volt a történet. Két napig volt, majd elment a a jel. Ismét elvittem és megint kaptam egy új készüléket, de nem kapcsoltam be még. Lehet aktiválás után észleli a szolgáltató , majd letiltja, mert alapból egy letíltott készülék? Egy függetlenítés aktiválás elött nem oldaná meg a problémát?

2016. ápr. 14. 20:10
 1/7 anonim ***** válasza:
ha az új készülékkel sme volt jó, akkor a kártyáddal lehet a gond.... lehet, hogy csak simán tönkrement a chip benne, vagy ha előfizetéses vagy, és van elmaradásod, akkor igen, letilthatják. Menj be a szolgáltatóhoz, ott érdeklődj. Ha az 1. eset áll fenn, akkor egy sima Sim kártya csere megoldja a problémát.
2016. ápr. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Maga a telefon vodafone os és jofogason lett vasarolva ismeretlen embertol. De ha tegyuk fel letiltott keszulek a szolgaltato altal, akkor ha apple garanciaban kapok új telefont, akkor azt észleli a vodafone es ujra letiltja azt is? Ha így lenne, akkor fuggetlenitessel megoldhato lenne, hogy ne észlelje ezt?
2016. ápr. 15. 14:58
 3/7 anonim ***** válasza:

A készülékeket az IMEI szám alapján tudják letiltani. Ez egy egyedi azonosítója minden telefonnak, és nem vihető át másik készülékre....szóval csak azt tudják letiltani, amire ténylegesen a tartozás van. Ha neked mindkét készüléknél fennáll ez a probléma, akkor 2 lehetőség van:


1: nem kaptál új készüléket, a régit adták vissza, ez esetben letilthatták

2: amit a 1. írt, hogy a kártyádnak van baja.


Amúgy meg nagyon egyszerű ezt megállapítani: rakj egy másik Sim kártyát a telefonba...ha azzal működik, akkor a kártya a rossz, ha azzal sem, akkor a készülék.


Utolsó kérdésedre válaszolva pedig, ha valóban letiltották IMEI alapján, akkor a függetlenítés sem segít, mert az IMEI ugyanaz marad.

2016. ápr. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy ezt a problémát miért nem magyarázzák el a szakemberek. Mit mondtak ott? Nem hiszem, hogy nem tudják az okot. Nekem is az a gyanúm hog y ugyanazt kaptad vissza, ez volt az első gondolatom kapásból.
2016. ápr. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szóval, ha új készüléket kaptam volna az Appletől garancia miatt, akkor nem fogják értesíteni a vodafonet erről, hogy akkor ezt tiltsátok le, ha edetleg tartózás lenne rajta? 😄 egyébként köszönöm az eddigi válaszokat!
2016. ápr. 16. 18:48
 6/7 anonim ***** válasza:
Te vegulis tartozol a szolgaltatonak vagy nem? Mert nagyon ugy tunik nekem...
2016. ápr. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Végülis én nem. Neten vettem egy vodafone függő iphonet ennyi. De nem tudom miért nincs szolgáltató esetenkent, de most bevittem a szervizbe mert azt hittem hibás és kaptam egy új készüléket, de nem a vodafone tól hanem appletől. Akkor ha esetleg az előző tulaj miatt letiltották volna a készüléket akkor a garanciában kicserélt készüléket is letilthatják?
2016. máj. 1. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!