Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen telefont ajánlanál?

Milyen telefont ajánlanál?

Figyelt kérdés

Az alábbi feltételekkel:

- Apple NE,

- 4,5 hüvelyk körüli kijelző,

- nem belépőkategóriás, vagyis gyors legyen és a belső tárhelye is nagy,

- kamerája 10 Mp-en felüli,

- magyar menü, magyar gari (távolkeleti nevenincs kizárva),

- lehetőleg legyen a feketén kívül más színben is, de ez már csak hab lenne a tortán :)


Amiket eddig nézegettem:

Samsung A3: 60e, ami tök jó, de csak 8 Mp a kamerája,

Sony Xperia Z3 Compact: nagyon tetszik, de "régi" és drága (100e),

Sony Xperia Z5 Compact: még jobban tetszik, de az is "régi" és még drágább (120e).

Ja, jelenleg egy Samsung S4 Minit zúzok már 2,5 éve...


2016. ápr. 16. 09:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem a megapixelek számától lesz jobb a kép minősége. Szóval az A3 kamerájának a képminősége is tökéletesen megfelelhet.

Amúgy a Z compactjai jobban megérik az árukat, viszont ha drágábbak és nem férnek bele a költségvetésbe akkor válaszd az A3-at.

2016. ápr. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mikori telefont akarsz, ha egy 7 hónapja megjelent típus neked már régi? :/ (Z5 Compact)

Egyébként sajnos nincs olyan telefon, ami ezek közül minden igényedet kielégíti! Persze minden ismert márka nem véletlenül ismert, hanem mert jó és minőségi, akár prémium (például Samsung), akár kínai (például Huawei), és az ilyenek mind magyar garisak, ha itthon veszed/ itthonról rendeled, és 90-95%-ban magyar menüsek. De még mindegyiket egybevéve sincs az összes igényednek megfelelő, egészen 70 ezer Ft-ig, valamiben muszály lesz kompromisszumot kötnöd.

Amúgy mennyi rá a kereted?

2016. ápr. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Ha 2 és fél évig akarod használni a következőt is, akkor Z5 compact. Ennek a kamerája is egész jó, gyors is, meg a tárhelyét is tudod bővíteni. Jó volna amúgy a Z3 is, de pont reális az árrés a két SONY között, így tehát kicsivel kell többet rászánnod az újabbra, de az legalább biztosan ki fog szolgálni még vagy 2 évig.
2016. ápr. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi!

A Z5 Compact-ot a Telenor már kifutóként adja, innen gondoltam, hogy régi, de már látom, hogy 2015. szept-i :)


A max. keret 100e lenne, a Z5 110-től kezdődik...

2016. ápr. 16. 12:35
 5/11 anonim ***** válasza:
Z3 Compact-on viszont kártyafüggetlenül már 86 ezerért is lehet kapni, például a Mobilkereskedésben, ami gyári garanciát is ad hozzá, vagy pedig igaz csak bolti garanciával van néhány másik, szintén normális webshopban is, például Smartphone, Turbado, Elite GSM, Nextelshop, B-Tel.
2016. ápr. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezeket néztem én is, csak mivel viszonylag hosszú távra vennék telefont, ezért nem biztos, hogy egy 1,5 éves típus lenne a legjobb választás.

A Z5 nagyon tetszik, csak kicsit húzósnak tartom érte a 120e-t 😀


Valami más esetleg, amire még nem gondoltam?

2016. ápr. 16. 16:40
 7/11 A kérdező kommentje:

Ja, az A3-nak akkor tényleg jó a kamerája?

Van olyan jó, mint a Z3?

2016. ápr. 16. 16:42
 8/11 anonim ***** válasza:
Nincs, legalábbis ilyen méretben, a többi kijelzője mindegyiknek 5" vagy nagyobb.
2016. ápr. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

Nézel róla tesztfotókat és el tudod dönteni, hogy számodra megfelel-e az a képminőség.

Amúgy szerintem jónak jó az A3 kamerája is, de a Z3 compacté jobb. És nem a megapixelek miatt.

2016. ápr. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

*Mármint hogy telefonban nem találsz így a Z3 Compact-nál jobbat.

És a Sony kamerája az eredeti 20.7 MP felbontósban nem a legtökéletesebb képeket lövi, viszont ha kézzel állítjuk be a funkciókat, kicsivel jobb lesz, de a felbontás 8 MP-re csökken, és a képminőség is hasonló lesz, mint az A3-ban. Meg aztán az A3 nem nagyon éri meg, a Samsungok legtöbbje kissé túlárazott!

Szóval a Sony-val jobban járnál, és ne Sajnáld a Z5 Compact-ot, a Z3 Compact-hoz képest annyival nem jobb, hogy megérje az árkülönbözetet, a szitu leginkább csak hogy pont 1 évvel újabb, szoftveresen viszont ugyanúgy mindkettőre van Marshmallow.

2016. ápr. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!