Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szeretnék vásárolni egy...

Szeretnék vásárolni egy telefont. Csak kamera kapacitásában nem vagyok annyira biztos. Ez jo igy? Vagy nagyon keves? (Hosszabban lent)

Figyelt kérdés

Szoval:

Hátlapi kamera: 8MPixel

Előlapi kamera: 1,3MPixel

Mert ez így kevésnek tűnik, de viszont ismerősömnek ugyanilyen telefonja van és neki nagyon jó a kameraja.

Mashol meg azt olvastam, hogy nagyon kevés.

Most akkor nincs osszefugges es nem tudom..



2016. ápr. 24. 07:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A jó kamera az jó szenzort, jó lencséket és jól megírt algoritmusokat jelent. A képpontszám csak egy mérőszám, amiből semmi módon nem lehet a kész kép minőségre következtetni, csak a méretét jelzi.

Találhatsz teszképeket minden telefonnal, inkább azt nézd meg.

2016. ápr. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A megapixelek száma és a képminőség nincs összefüggésben egymással! A megapixelek száma azt mutatja, hogy az elkészült képnek mekkora a mérete, illetve mennyire részletes! 1 MP = 1 millió darab pixel (képpont), tehát a megapixelek száma mutatja, hogy nagyjából egészre kerekítve (mivel nem pontos) hány darab pixel alkotja az egész képet. A képminőség pedig attól függ, hogy az autofókusz mennyire élesíti ki a képet, mielőtt egy kattintással megcsinálnád azt.

A képminőséget tehát papírforma szerint nem lehet meghatározni, nézegess róla tesztfotókat a neten (például a Mobilarénában), nagyíts ki belőle 1-1 részletet, és döntsd el magad.

Konkrétan milyen telefon amúgy?

2016. ápr. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!