Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Huawei Mate 8 vagy Huawei P9...

Huawei Mate 8 vagy Huawei P9 legyen a választásom?

Figyelt kérdés
mind a kettobol 32gbos valaki aki tenyleg ert hozza mondja el a velemenyet.

2016. máj. 2. 13:43
 1/4 anonim válasza:
100%

Nekem Mate7 van, így nem rendelkezem egyik általad említett telefonnal sem, de mindkettőhöz elég közel állok. Ezért talán elfogulatlan is vagyok. Figyelemmel kísértem mindkét készüléket, mert hát érdekelt, hova fejlődik a telóm.


Azt kell, hogy mondjam, hogy a lényegi különbség a kettő között a képernyő átmérője, és ami ezzel összefügg a mérete. A mate8 6" amit azért meg kell szokni, míg a P9 5.2", amit ma az elfogadott szabványnak is mondhatunk.

Processzor teljesítményben egy pöttyet a P9 erősebb, mert pár hónappal később jött ki.

Ugyanaz az android muzsikál rajtuk.

Fényképezőben a Mate8-ban van optikai stabilizátor - ami nagyon hasznos - míg a P9-ben nincs. Ellenben a P9-ben lézeres autofókusz van, ami jóval gyorsabb, mint a fázisdetektoros elven alapuló Mate8-ban lévő.

Ha csak a fényképező lenne a különbség, akkor azt mondanám, hogy általános felhasználásra az optikai stabilizátor sokkal fontosabb, mint a gyors fókusz, bár ez felhasználási területtől függően kinek-kinek eltérő prioritású lehet.

Egyéb paramétereiben megegyezik.


Én imádom a 6" képernyőt, mert egy kicsit olyan, mint egy mini tablet. De azt tudni kell, hogy egy kézzel már szinte nem lehet kezelni, mert nem tudok rámarkolni, hogy a hüvelykujjammal elérjek mindent. Ezért vagy a másik kezemmel is megtámasztom, vagy a tenyeremen egyensúlyozva kell a távoli ikonokat elérnem, ami veszélyes játék, mert ha így használja az ember, előbb-utóbb le fog esni.

Úgy gondolom, hogy abba a zsebbe, tárolóeszközbe ahova egy 5.2" kütyü elfér, oda bele fog menni a 6" is. Legalábbis nálam így volt. Telefonáláskor meg már észre sem veszik az emberek, hogy 6"-st vagy 5.2"-t teszek-e a fülemhez, tehát úgymond elfogadott.

2016. máj. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mekkora méretűt keresel? "Kicsi" vagy nagy telefon kell?

Ha nagy (6 col), akkor Mate 8.

Ha "kicsi" (5.2 col), akkor P9.


Amúgy mindkettő szuper telefon, a P9 kiemelkedik a kamerájával, a Mate 8 pedig az üzemidejével.

2016. máj. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat

Tovabbiakat szivesen olbasgatok meg

2016. máj. 2. 14:54
 4/4 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy ugye a 32gb os p9hez csak 3gb ram van ez erdekelne hogy eleg e ?
2016. máj. 2. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!