Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Betárcsázós mobilinternet...

Betárcsázós mobilinternet működik-e még?

Figyelt kérdés
Céges Nokia 3110-em van.A teló nem képes 3g,re-de ez lényegtelen.Mert képes GPRS/EDGE-re,de nincs a mobilinternet előfizetve.Viszont a teló képes(olyan régi) GSM-adat alapú internetelérésre is.Arra gondoltam,hogy megpróbálom működik-e még(az alábbi oldalon találtam beállításokat: [link] Szerintetek működni fog-e? Még nem állítottam be.Ezekre használnám: Wapozás,Emailok csekkolása(csak csekkolás,nem válaszolnék rájuk,és nagy ritkán MMS-küldés)
2016. máj. 5. 15:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Rakjunk tisztába néhány fogalmat az elején.


"GSM-adat alapú internetelérésre is."


A EDGE és GPRS a GSM ADAT ( csomagkapcsolt) technológia. Amiről te beszélsz az áramkörkapcsolt kapcsolat és még 3Gén is lehetséges. A probléma az, hogy nem nagyon van olyan szolgáltató Magyarországon aki áramkörkapcsolt - "betárcsázós" internetet szolgáltatna. Ráadásul ha kiszámolod a hívás díját ( mivel ugye ez hálózaton kívüli hívás lenne ) akkor rájössz, hogy jobban jársz egy mobilinternet előfizetéssel - még akkor is ha csak EDGE/GPRS kapcsolattal is használod.

2016. máj. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bocs,de céges,tehát a cég álja a költségeket.Akkor az áramköri kapcsolt adatátvitel már halott dolog?Mert az általam belinkelt oldalon ott vannak a beállítások.De hogy érted,hogy 3g-s telón is menne az áramköri kapcsolt adatátvitel? Mert ott tudtommal csak csomagkapcsolt van. Ja és a szolgáltatóm a Telekom.
2016. máj. 5. 17:10
 3/7 anonim ***** válasza:
Olcsóbb lecserélni a telefont.
2016. máj. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"De hogy érted,hogy 3g-s telón is menne az áramköri kapcsolt adatátvitel? Mert ott tudtommal csak csomagkapcsolt van"


Rosszul tudod. A 3GPP implementálta a CS data hívás emulációját a UMTS radio bearer-be.

2016. máj. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
+infó: persze az már más kérdés, hogy minek...mivel a kutya se használja, eltekintve pár régi telemetriás modemtől.
2016. máj. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Pár éve még szolgáltatott betárcsázós netet a T-mobile, használtam én is néha, de asszem megszűnt ez a szolgáltatás.


De ha ott van leírva, akkor mégis mi az akadálya, hogy kipróbáld?


És mi lenne, ha megkeresnéd a cégnél a telefononos kapcsolattartót és megkérdeznéd, hogy lehet-e netet kérni az előfizetésedre?


"Bocs,de céges,tehát a cég álja a költségeket"

Ennek azért utánanéznék a helyedben, nehogy leessen a pofám a következő hónapban. Mindent korlátlanul jellemzően a vezetői köröknek állnak a cégek, a targoncásnak meg pl. csak az előfizetést és ezen felül kiszámlázzák neki.

2016. máj. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jó majd beállítom.Amúgy százas,hogy korlátlanul állják a díjat,egyszer már megkérdeztem.
2016. máj. 6. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!