Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Tényleg megéri erről az...

Tényleg megéri erről az oldalról telefont rendelni?

Figyelt kérdés

[link]


A linken található telefont néztem ki (Homtom HT3 Pro), és ezen az oldalon találtam meg. Tényleg megéri innen rendelni, megbízható oldal?


Mi a vásárlás menete, valaki leírná nekem részletesen, illetve mire figyeljek oda? Nem vagyok rutinos az ilyen dolgokban, előre is köszi a segítséget!



2016. máj. 9. 15:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Regisztrálsz-belépsz, kosárba helyezed a terméket majd a vásárlásra kattintva kiválasztod a felkínált lehetőségeket. Szállítási módok és árak vannak általában felsorolva, minél gyorsabban kéred annál drágább.

A fizetésnél vagy paypal-számláról vagy bankszámláról levonva elutalod ELŐRE a pénzt. Amikor megérkezik a pénzed, az árut kb 1 hét alatt feldolgozzák és postázzák. Ekkor jobb helyeken kapsz egy nyomkövetési számot és egy weboldalcímet, ahol a csomagkövetést végezni tudod, így látod hol jár a termék.


Kínából általában egy európai központba érkezik az áru. Ha külön futárszolgálatot rendelsz akkor ők hozzák, ha nem akkor a nemzetközi és hazai posta végzi a kiszállítást.

150 euró érték fölött ugyanúgy ki kell fizetned a 27% áfát és a vámolás eljárási költségét, mintha itthon vetted volna. Ha fennakad a vámon a csomag és kérik az igazolást, akkor az utasításokat követve a fizetési igazolást és/vagy rendelés visszaigazolását elküldöd a NAV-nak, amiben látható hogy mennyit fizettél a termékért. Így hiába trükközik az eladó azzal, hogy ráírja hogy ajándék vagy hamis árat ír a csomagra. Egy telefon lehet olcsó is és drága is, ezt nem fogják ránézésre megmondani. Nyilván ha olcsó akkor átmegy minden fizetés nélkül a vámon is, és utána folytatódik a kézbesítés.


A kézbesítés ideje lehet akár hosszú is, 60 nap alatt kár aggódni, és nem érdemes pénzt visszakövetelni és panaszkodni sem. Ha van nyomkövetés akkor úgyis látod hol jár.


Az, hogy milyen a telefon, nem kommentálom. Le van írva, tele van a net összehasonlító és bemutató videókkal.

2016. máj. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ, sokat segítettél!:)


Pár kérdésem azért még lenne:

1. A külön futárszolgálat igénylése nyilván több pénz, igaz?

2. A linken található telefon 80 $ körüli, akkor az átmegy a vámon, illetve áfát sem kell fizetni, ugye?

3.Akkor ha jól értelmezem a kézbesítés ideje lehet akár 60 nap is? Mitől lehet ilyen hosszú, ha eddig elnyúlna?

2016. máj. 9. 15:44
 3/9 anonim ***** válasza:

A rendelés leadása során fel vannak sorolva különböző kézbesítési módok és az áraik.

A standard általában egy futárszolgálattal történik, és repülővel küldik. A DHL-nek például Hollandiában van a központja. Ott az árut szortírozzák, majd a holland posta kézbesíti; és mivel a cím magyar, ezért ott ismét feladja a posta repülőre és megérkezik Budapestre. Ott jön a vámvizsgálat majd ismét szortírozás és jön a belföldi csomagként a postással. Ez 2-3 hét simán van, plusz még a feladás előtt a csomag összekészítése és feladása megint lehet 1-2 hét. Ezzel az 1 hónap majdnem megvan. Nyomkövetéssel, csomagbiztosítással és postázási díjjal kb 10 euró/dollár.


A hosszabb út amikor hajóra teszik a csomagot, akkor csak maga a Kínából Európába történő utaztatása lehet 1 hónap. Itt nincs nyomkövetés sem.


2. Ha a teljes kifizetett árad 150 euró alatt marad, nincs több fizetési kötelezettség. Efölött 27% áfa, ha lényegesen több (700+) akkor még 2,5% vám.


A kézbesítés idejébe minden hülyeséget bele lehet kalkulálni, kínai és európai vagy magyar nemzeti ünnepeket, munkaszüneti napokat, amivel mindig tolódik egy kicsit. Karácsony totál káosz, én december 6-án rendeltem telefont, 25-én adták fel a kimerült készletek miatt, január közepén fennakadt a vámon (+1 hét) és január 20-án vettem át. Ez ~45 nap. Máskor 2-3 hét alatt megvan.

2016. máj. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Viszont az oldalon azt olvastam hogy a free shipping 7-25 nap, a standard shipping pedig 6-8 nap:0 akkor ez átverés?
2016. máj. 9. 16:26
 5/9 A kérdező kommentje:

Illetve konkrétan annál a terméknél amit leütöttem, ott ezeket is kínálja:


PostNL Registered Air Mail(III) Ft0 10-15 working days

Registered Air Mail Ft0 15-30 working days

2016. máj. 9. 16:33
 6/9 anonim ***** válasza:

Mi ezzel a problémád?

A postai szállításba nincs belekalkulálva a kitérő a vám ügyintézésre.

2016. máj. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát ha semmi baja nincs a telefonnak, és nem sürgősen kell, akkor megéri.
2016. máj. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is innen rendeltem már több dolgot, meg egy pár ismerős is. Ők az enyémtől kaptak kedvet . De semmi probléma nem volt vele, egy hónapra minden megjött.
2016. máj. 10. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem sima ht3-mam van és nagyon jó, csak rendelj hozzá tokot meg üvegfóliát mert könnyen törik.
2016. jún. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!