Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ma reggel egy vírus támadta...

Ma reggel egy vírus támadta meg Sony Xperia M4 aqua készülékem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ma reggel a Chrome-ban, inkognitóban böngésztem, majd egy felugró ablak jelent meg, ami felett a telefon küldött egy rendszer üzenetet, hogy a készüléket vírus támadta meg és a készülék ill. az akkumulátor is károsodott. Azt írta az üzenet, hogy kövessem az utasítás és zárjam be a lapot. Rámentem az "ok"-ra, majd nem történt semmi. A Chrome-ot bezártam, majd utánanéztem, hogy lehetne a telefont átvizsgálni. Egy vírusírtóval, a "mobile security & antivirus /eset /" nevű vírusírtóval átvizsgáltam a telefont, de nem talált semmit rajta.

Nem tudom, hogy mit csináljak a továbbiakban vagy megnyugodhatok-e. Bármilyen segítséget nyújtó válaszra kíváncsi vagyok. :)



2016. máj. 12. 12:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen virus nincsen az csak reklám volt
2016. máj. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
elsőnek igaza van. feldob mindenféle besz@rató hülyeséget, hogy letöltsd az alkalmazásokat. minden nap nézek filmeket, és minden nap feldobálja ugyanezeket. csak reklám, ne foglalkozz vele. ha van vírusirtó rajta, az majd jelez ha baj van.
2016. máj. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A biztonság kedvéért visszaállítottam a gyári beállításokat,de úgy tűnik minden rendben. Nagyon köszönöm a válaszokat, így már nyugodtabb lehetek. :)
2016. máj. 12. 14:04
 4/7 anonim ***** válasza:
Az nem rendszerüzenet volt, elég lett volna a weboldalt becsukni és törölni a böngészési előzményeket.
2016. máj. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 MZ.per.X ***** válasza:
Az okostelefon okosabb mint a felhasználója :D
2016. máj. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az, hogy rendszer üzenet volt, vagy sem már lényegtelen ha megnyomtam az "ok"-ot. Visszacsinálni már nem lehet (sajnos), de legalább így, segítséggel többet nem követem el ezt a hibát. Köszönöm :)

Nem gondolom, hogy a telefon okosabb, mint a felhasználó, hiszen ha nem találkoztam még ilyen dologgal, honnan kéne tudnom mi a teendő? Igyekeztem mindent utána úgy csinálni, hogy javítsak a helyzeten, hátha valami baj történt. Még a Sony segítségét is kértem hozzá, akik azt ajánlották állítsam vissza a telefon gyári beállításait ill. egy vírusírtó legyen a készüléken.

A kérdésemben olyan segítőkész válaszokat kértem, amikről esetleg nem tudtam, megcsinálhatom ezután, vagy bármi hasonló jellegű dologgal, teendővel kapcsolatos.

Többnyire ezeket is kaptam, amit köszönök.

2016. máj. 13. 11:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Az csak hulye reklám Szerinted Honan tudna Chrome hogy vurusos e a telod?? Nem vírusirtó hanem böngészőt
2016. máj. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!