Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefon garanciavizsgálata?

Telefon garanciavizsgálata?

Figyelt kérdés
Olyan emberek véleményére lennék kíváncsi akik első kézből tudnak nekem információt adni arról, hogy miket néznek meg egy garanciára beérkező telefonon. Gondolom megnézik a külsérelmi nyomokat, bekapcsoljá vagy legalábbis megpróbálják, számítógépes hibakeresés stb. Aztán gondolom szétszedik, ha akkora a baj. Arra lennék kíváncsi, hogy ilyenkor mennyire részletesen vizsgálják a dolgokat. Mit tudnak megállapítani hibaforrásnak és mit nem? Milyen külső beavatkozásból származó hiba az amiről nem tudják megmondani, hogy szándékos okozású?
2016. máj. 14. 22:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért nem azt írod hogy mi a legjobb módja egy telefont úgy tönkretenni hogy ne vegyék észre?
2016. máj. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Könnyebb lenne, ha megmondanád mi a baja a telefonodnak.

Egyébként mivel gyakorlatilag minden külsérelmi dolog a tulajhoz köthető, hogy érted azt hogy "Milyen külső beavatkozásból származó hiba az amiről nem tudják megmondani, hogy szándékos okozású?" ?

Egyébként gondolom megnézik a külsérelmi dolgokat, azt hogy szórakoztál e a rendszerrel, meg pl a telefonokban szokott lenni kis papírféleség, ami jelzi hogy volt e vízben az adott telefon.

ui.: bocsi a szinte érthetelen megfogalmazásért, nekem is este van már :)

2016. máj. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, lényegében úgy is kérdezhettem volna ahogy az első leírta, de direkt nem így tettem. A lényeg az, hogy úgy beavatkozni a rendszerbe, hogy az meghibásodjon anélkül, hogy rájönnének, hogy ez szándékosan lett okozva. Emiatt a vizbe dobás és társai kizáró okok, mert sejtem, hogy ezeket elég könnyen észreveszik. Gondolom a rendszer birizgálásából eredőt is könnyen kiszűrik. Sejtésem szerint a túláramot vagy túlfeszültséget is meg tudják állapítani. Olyat keresek amit nem tudnak megállapítani, csak annyit, hogy tönkrement benne xy dolog és elindítják a garanciális folyamatot.
2016. máj. 14. 23:20
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha szoftveresen cseszed el, akkor csak újrarakják a rendszert, és mehetsz isten hírével, kocserélni tuti nem fogják.

A Hardveres problémákra meg úgyis rájönnek hogy mi mitől van, mivel az egy kézzel fogható cucc. Azt nem lehet kitörölni. Bár lehet hogy van valami kiskapu, hogy x hibával kicserélik, amit egyébként te okoztál, de én nem tudok ilyenről...

2016. máj. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Boda Gergő ***** válasza:

És miért akarod tönkre tenni, ha szabadna kérdeznem?


Töltsd le a telefon szoftverét PC-re kezd el a segítségével a teló szoftverét frissíteni és szakítsd meg 10 és 20 % közt. Így a telón legnagyobb valószínűséggel semmi szoftver nem marad és ha mázlid van nem indul el és számítógép sem ismeri fel. Ezen esetben a szervíz sem fogja tudni újra szoftverezni és te meg állitod hogy fingod sincs mi a szent sz.r van vele, játszottál rajt, egyszer csak újra indult azóta ilyen. így ha más sérülése nincs csere.


DE NEM TŐLEM VAN AZ ÖTLET...



Ha kell segítség, milyen progit használj, írj privit.

2016. máj. 15. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Boda Gergő ***** válasza:
Amúgy tapasztalatból beszélek szervízes vagyok és volt már szerencsém ilyenhez, ha nem te cseszted el akkor nem tudod ebben az esetben bizonyítani, hogy mitől szállt el a szoftver.
2016. máj. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Boda Gergő ***** válasza:

gyakorlatilag ha nem szoftveresen és úgy teszed tönkre, hogy ne lehessen bele életet lehelni akkor kideríthető a szoftveres machinálás is és ezen tecnikát leszámítva mint írták a szervíz újra szoftvereli, de itt ha sikerül a vezérlést törölni és megakasztani időben az újr telepítését akkor a telefon agyhalott lesz és a szervíz sem fogja tudni a számítógéphez csatolni.


A fizikai sérüléseket pedig mindig észre veszzük, hisz szándékosan nem tudsz olyan karcot, nyomodást, törést előidézni amin látszódna, hogy az rendeltetés szerű használat azaz nem beavatkozás mellett keletkezett. Beázásra meg amúgy sincs gari.

2016. máj. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Boda Gergő ***** válasza:
Ekézni nem kell , mert ha nem én írom, beírta volna más, vagy kigooglizza.
2016. máj. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#5 +1

Tényleg, erre nem is gondoltam...

2016. máj. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!