Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyire igaz, hogy a telefon...

Kpe kérdése:

Mennyire igaz, hogy a telefon akksiját nem szabad teljesen feltölteni, mert idővel romlik a teljesítménye?

Figyelt kérdés
Én mindig teljesen feltöltöttem a telómat,meg a régebbit is. Néhány helyen olvastam ezt,hogy árt az akksinak. Van most egy galaxy j5,azt 20-ról töltöm fel mindig.A régebbi egy lumia 710,azt eladtam,de még jó az akksija. Kíváncsi lennék,mennyire igaz ez.Hogyan töltitek a mobilotokat?

2016. jún. 11. 07:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2016. jún. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
- vajon mégis meddig töltenénk a telónkat,ha nem teljesen ?
2016. jún. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ugyebár lítiumos akksikról van szó, ezekre valóban igaz az, hogy minél jobban fel vannak töltve annál jobban degradálódnak a fizikai működésükből kifolyólag. Azonban, ha folyamatosan használod, akkor ez a jelenség elhanyagolható problémát fog okozni, sokkal kényelmetlenebb lesz az, hogy sűrűbben kell tölteni a telefonodat,mint amennyit ezzel a töltési módszerrel nyernél.

Orvosi műszerekben vagy egyéb komolyabb kütyükben nem töltik fel annyira, de ott inkább azért,mert idejének nagy részét tölti feltöltve és nem szeretnék ha hamar tönkremenne, de egy telefon esetén amit naponta 1-2szer merítenek/töltenek teljesen felesleges az ilyen megfontolás.

2016. jún. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
39%
Ahogy Murphy tartja, " Ami el tud romlani, az el is romlik."
2016. jún. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
van egy 5-6 éves nokia 6303i classic na azt mindig 100%-ra töltöttem most is működő képes és 2-3 napig is bírja ha csak telefonálgatok rajta!
2016. jún. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Elvileg a többszöri töltés és 50-80% között tartása az ideális a teljes töltés és merítés nem annyira, de azért van benne elektronika,ami a túltöltés ellen védi. Ha jól tudom inkább az a baj,hogy jobban melegszik a tovább töltéstől és ez okoz problémát.
2016. jún. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem legjobb módszer ha nem foglalkozol vele! Töltsd mindig 100%, hogy tovább bírja, nehogy útközben lemerüljön.

Hiába próbálsz spórolni, a fárasztó mindennapos taktikázás eredménye elhanyagolható lesz...

2016. jún. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

710 2012 eleje, J5 pedig 2015 közepe. Ez azt mutatja hogy jóval azelőtt új telefont veszel, hogy a régi akkuja végleg elromlana. Ha mégis tönkremegy, Ebayen van négyezerért gyári akku, az a telefon árának tizede.

Felesleges aggódni emiatt.

2016. jún. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
0%
A teljesen feltöltéssel nincs gond, azzal van a gond, ha a töltőn hagyod, miután már 100%-ot jelez. Mindig teljesen lemerítem a telefonom, amíg már sír-rí, hogy tegem töltőre, és sosem hagyom rajta annál tovább, mint hogy 100%-ot jelezne. A magántelefonom 2008-as és 4 napot bír egy feltöltéssel úgy, hogy nyüstölve van, a munkahelyi 2014-es, a töltöttsége éjszakánként 1 óra alatt 1%-ot csökken, napközben használattól függően.
2016. jún. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
"A lehető leggyorsabban a „töltöm – kihúzom – merítem” ciklussal lehet tönkretenni a lítium alapú akkumulátorokat."
2016. jún. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!