Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vajon ennek ellenére garanciáb...

Vajon ennek ellenére garanciában cserélik az akksit? (iPhone)

Figyelt kérdés

Ma vittem vissza iPhone 6 készülékemet, mert az akksija eléggé leromlott. 5 és fél óra készenlét alatt teljesen lemerül úgy, hogy közben összesen kb. 2 órát használom.

A kérdésem arra irányul, hogy az ügyintéző hölgy felfedezett egy másik hibát rajta, amit eddig észre sem vettem, és ezt is beleírta az akkumulátor mellé, mint hiba.

Egészen pontosan ezt:

https://www.youtube.com/watch?v=gPC8TFezCCk

Nyomásra a kijelző jobb alsó sarka mozog, és recseg.

Utánaolvastam a neten, és elég sok embernél jelentkezik ez a probléma, van aki már önmagában ezért visszaviszi.

De én attól félek, hogy majd erre ráfogják, hogy nem rendeltetésszerű használatból ered a hiba, és ezért nem cserélik majd ki az akksit sem.

Illetve még egy olyan kérdésem lenne, hogy a bevizsgálási díjat csak abban az esetben kell fizetni, ha garanciában nem javítható a hiba, vagy azt akkor is, ha megjavítják garanciában?



2016. jún. 13. 21:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mióta van meg a készülék és milyen fokú terheltségnek volt kitéve az akkumulátorja? Mellesleg az akkumulátor kapacitás csökkenése nem tartozik a garanciába, azonban a kijelzős ropogás az gyártási hiba.
2016. jún. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Most lesz a hónapban egy éves.

Hát kb. annyit használom, hogy munkába menet zenét hallgatok, plusz közben messenger. Aztán ha beérek lerakom a polcra, és szinte 8 órán át ott van. Régen még így is kb. 40% volt, most meg már 4 óra elteltével szinte teljesen le van merülve.

Egyébknt az apple oldalán ezt találtam:

[link]


"Az akkumulátor úgy lett megtervezve, hogy 500 teljes feltöltés és lemerítés elteltével eredeti kapacitásának akár 80%-át is megőrizze. Az egy év garancia tartalmazza a hibás akkumulátor szervizelését. Ha lejárt a garancia, az akkumulátorcsere-szolgáltatás elérhető lehet az Apple helyi hivatalos szervizében. Az árak és a feltételek szolgáltatónként eltérőek lehetnek."


Szóval ha hibás az akksi, elvileg cserélik.

2016. jún. 13. 22:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Valóban, ennyi idő alatt és ilyen fokú terheltség mellett nem kellene, hogy ilyen állapotban legyen az akkumulátor, szóval jó esélyeid vannak, pláne, hogy a touch screen is recseg-ropog. Én drukkolok érted ;)
2016. jún. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat!

Kaptam egy teljesen újat. :)

2016. jún. 16. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!