Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IPhone: GPS árnyékolt helyen...

IPhone: GPS árnyékolt helyen bekapcsoltam (soha azelőtt nem volt bekapcsolva) és pontosan tudta a telefon hol vagyok, miként lehet ez?

Figyelt kérdés

Mióta megvan (nem rég vettem) soha nem volt aktiválva a GPS, csak most, panelházban lakom, s zobában kapcsoltam be, mégis rögtön tudta, hol vagyok.

A Wi-fi hálózatoktól is információt tud kérni hol vagyok, vagy ez miként működhet?

Nagyon árnyékolt vasbeton panelházban próbáltam, ablaktól 3-4 méterre voltam, GPS-vevő így is rálátott volna a műholdakra?

Technikailag érdekel, hogy miként tudta a telefon, semmilyen helyadatot nem adtam meg csak dátum és időbeállításnál országot-időzónát.



2016. jún. 16. 16:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Cellainfó (hozzávetőleges) és Wi-Fi hálózatok (pontosabb). Persze a Wi-Fi hálózat nem tudja, pontosan hol van. Ellenben minden Wi-Fi hozzáférési pontnak van egy egyedi azonosítója (MAC cím), ami megtalálható az SSID broadcast üzenetekben (ennek alapján látja a telefonod a közeli Wi-Fi hálózatokat). Ha a házad előtt elmegy valaki egy iPhone-nal, amin működik a GPS, akkor az Apple máris össze tudja párosítani a helyet a közeli Wi-Fi hálózatokkal, így a Te telefonodról is tudja, nagyjából hol van.
2016. jún. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egyes programok miért reklamálnak, hogy emellé még a Bluetooth-ot is kapcsoljam be mert a helymeghatározásban még az is segít?
2016. jún. 16. 16:53
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés. Nem tudom, Apple-nél hogy megy ez. Lehet, hogy le tudják kérdezni a közeli iPhone-októl a lokációt.
2016. jún. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az nem biztos hogy levan árnyékolva. Ezt te csak tippeled.
2016. jún. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ma már a GPS vevők nagyon érzékenyek. Nem akadály nekik a fal.

[link]

Látni fogod hogy nem a wifi határozza meg a helyzeted, az csak segít pontosítani.

2016. jún. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én még olyan GPS vevőt nem láttam, ami egy vasbeton panelházban (nem az ablakban állva) jelet tudott volna fogni, de remélem, a kérdező letölti és kipróbálja.
2016. jún. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

De olyan ról hallottál, hogy a 10 méter hatótávolságú bluetooth, kapcsolódik másik telefonhoz, ami kint van az utcán.

A lakás kellős kozepén is 5 másodperc alatt minimum 10 szatelitet lát a telefonom.

2016. jún. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Bluetooth sem volt bekapcsolva nekem még akkor. Alkalmazást majd kipróbálom.
2016. jún. 17. 15:35
 9/9 anonim ***** válasza:
Majd írd le a tapasztalatot, légyszíves.
2016. jún. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!