Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Lg optimus 4x HD telónak...

Lg optimus 4x HD telónak eltünt az imei száma, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Lg optimus 4x hd p880

2016. jún. 21. 21:37
 1/8 Bence_ ***** válasza:

*#06#

Erre mit ír?

2016. jún. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Most nincs nálam, a lényeg hogy nincs gálózata a telónak ugy lett elvíve szerelőhöz aki nem nyulhat bele e részébe hivatalosan, aztmondta ez egy ismert hiba
2016. jún. 22. 18:02
 3/8 A kérdező kommentje:
imei null
2016. júl. 7. 15:09
 4/8 anonim ***** válasza:
Általában az imei null baseband hibára utal, és leginkább alaplapcserével javítható. Persze egy P880 esetén ez legalábbis kérdéses, hogy megoldható-e.
2016. júl. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

alaplap cserével? nem ér annyit az egész sztem

nincs valami szoftveres megoldás rá pl, root, bl nyitás stb?

2016. júl. 11. 21:40
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez általában (ha magától következik be, nem szoftveres mókolás után) hardverhiba, szoftveresen nem fogod megoldani.


Kis magyarázat: A modern okostelefonokban a tényleges mobilhálózati kapcsolatokat a fő processzortól (AP, application processor) független baseband processzor (CP, cellular processor) kezeli. Ez olvassa be a SIM-et és kezeli a mobilhálózatot. Ha elromlik, a telefonod jellemzően nem látja a SIM-et, nem mutatja az IMEI-t, és nem látja a mobilhálózatokat sem. Segélyhívás nem megy ki, és ha bemész a beállításokban a telefon adataiba, és ott megnézed a baseband verziót (fordítástól függően lehet modem vagy "alapsáv" is), azt fogja mondani, hogy "ismeretlen". A tapasztalat az, hogy ha ez elromlik, akkor kuka az alaplap. Ez lett a végzete sok Galaxy S2-nek, iPhone 4-nek, és valszeg a te telefonodnak is.

2016. júl. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Értem! Köszi a választ!

Akkor kuka az egész telefon ezek szerint, még talán fényképezőnek jó, mert a wifi is rossz lett rajta evvel párhuzamosan.

2016. júl. 12. 19:58
 8/8 A kérdező kommentje:

Megnéztem a szervíz menübe a baseband info-nál nem ír semmit úgyhogy akk az a hibája :/

kár pedig már rootoltam, nyitottam bl-t hogy majd megcsinálom, de akkor ezek szerint felesleges :/

2016. júl. 12. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!