Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Van egy Navon iQ7 tabletem és...

Kulcsi1996 kérdése:

Van egy Navon iQ7 tabletem és recovery mode-ban akartam a wipe data/factory reset funkciót használni és véletlen rámentem a wipe cache partition-re mentem. Aztán persze rámentem a másikra is de azóta nem akar bekapcsolni. Én csesztem el valamit?

Figyelt kérdés

2016. jún. 23. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, te. Most van egy üres tablettád.
2016. jún. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ennek örülök. Gondoltam is erre. Megpróbáltam feltenni rá egy rendszert de nem engedte. Szenvedtem vele pár órát de meguntam. Lehet valahogy telepíteni rá egyet?
2016. jún. 23. 22:07
 3/7 anonim ***** válasza:
A típust magát nem ismerem, de elvileg megoldható. Samun már csináltam ilyet.
2016. jún. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Alex Fly ***** válasza:

Nem te cseszted el. A cache törlése ilyen esetekben általában magától is megtörténik. Ha nem, akkor kézzel kell elvégezni -ahogy te is tetted. Mit jelent az, hogy nem akar elindulni? Bootlogo bejön? Ebben az esetben egyszerű bootloopba futottál bele, amit az esetek 99%-ában a recoveryben a wipe cache és wipe dalvik cache gyógyítani szokott. Ha nem segít, akkor le kell csekkolni, hogy bootloader módban el tudod-e indítani. Ha igen, akkor újraflashelheted a rendszert. Amennyiben annyira sikerült téglázni, hogy ez sem megoldható, akkor csak a készülékkel foglalkozó topicok átnézése marad, amit saját erőből meg lehet oldani. Sok esetben a szinte teljes halálból hoztak vissza cuccokat...

Konkrétat nem tudok mondani, tapasztalatom caka Defyvel volt (ami szoftveresen elpusztíthatatlan), a Lenny az MTK SoC-nak köszönhetően igen jól támogatott, illetve a jelenlegi G2 a totális tégla állapotból is feltámasztható.

Első körbe awipe cache/wipe Dalvik cache párost próbálnám meg (az első boot eltarthat akár tíz percig is). Aztán sorban... Ami lényeges, hogy az akku nem szerencsés, a flash közben merül le teljesen. Ha töltés van, akkor legnobb teljesen feltöltött akkuval kísérletezni.

2016. jún. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Fel kell flashelni egy új romot. Kicsit lassan megy, de utána jó lesz.
2016. jún. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen így van a bootlogo bejön és ismétlődik. Hogyan kell bootloader módban elindítani?
2016. jún. 25. 15:07
 7/7 Alex Fly ***** válasza:

Ha bootloopos, akkor recoveryben wipe cache és wipe dalvik cache.

Csak akkor kell flashelni, ha ez nemsegít.

2016. jún. 26. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!