Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefont töltés közben szabad...

Telefont töltés közben szabad használni? Pl filmet nézni?

Figyelt kérdés
Ezalatt azt értem hogy nem csökkenti az akkumulátor élettartamát?

2016. jún. 23. 21:34
1 2
 1/14 crudy ***** válasza:
75%
Természetesen nem. Használd nyugodtan.
2016. jún. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenki használja :D
2016. jún. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
20%

Nem javasolt, mert tényleg azért nem tesz jót az aksinak. Az a jó, ha töltés közbe pihen. De én is mindig nyomom, filmet nézek, játszok stb mikor tölt (pl most is:D)

Lehet emiatt majd gyorsabban fog merülni meg kikapcsolgat mert az aksinak azért ez megterhelő

De nyugi, mindenki ezt csinálja. Kb 2 évet így is kibír az aksi:D

2016. jún. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%
A 3-ik válaszoló rosszul tudja, nyugodtan használhatod!
2016. jún. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%

Akkor ezek szerint a telefon-szaküzletekben is vagy buták az ott dolgozók, vagy átvertek...

Logikus is, hogy ront az aksi minőségén. Még a laikus is észreveszi, hogy ha töltés közben használod jobban forrósodik mintha alapból nyomnád...

Úgyhogy nem, nem tudom rosszul kedves 4. válaszoló

2016. jún. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Pontosan a telefon szaküzletben buták (haja, minimálbérért nem sok villamosmérnök megy oda dolgozni).


Ez a rosszat tesz a töltés közbeni használat, mindig teljesen le kell meríteni az aksit töltés előtt, meg formatáld a telefont vásárlás után dolog akkor sem akar kikopni a "szakértő" telefonboltosok fejéből, ha az NiMH akuk eltűnésével és a lítiumosok megjelenésével már régen nem igaz.


Sőt! A lítiumos aksit például kinyírja a teljes lemerítés, így aztán van is egy védő áramköre, ami lekapcsolja az akuról a cuccot mielőtt szétmenne az aksi. De persze, merítsd mindig csontig és csak akkor töltsd, mert a boltos kislány az érettségijével ezt mondta, biztos ért hozzá, hiszen milyen szépen mosolyog.

2016. jún. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Samsung galaxy s6 edge készülékről van szó
2016. jún. 24. 13:50
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat :)
2016. jún. 24. 13:50
 9/14 anonim ***** válasza:
Li akkut nem is tudsz formázni, nem tudod teljesen lemeríteni, se túltölteni,ugyanis a töltés vezérlő áramkör lekapcsol akármit csinálsz. Melegszik a teló ha töltés közben használod, mert több energiát vesz fel a töltőből, ugyanis tölti az akkut és még a telefont is ellátja energiával.
2016. jún. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
6-os válaszoló: nekem még sosem mondták, hogy teljesen merítsem le, sőt külön kihangsúlyozták, hogy ha jelez, mindenképp tegyem töltőre, mert nem szabad hagyni a teljes merülést
2016. jún. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!