Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Bekapcsolt Bluetooth esetén...

Bekapcsolt Bluetooth esetén mennyire kell tartanom attól hogy pl. "akik értenek hozzá" a névjegyzéket le tudják hívni a telefonról távolról illetéktelenül, vagy hasonlóan adatokat nyerhetnek a tudtom nélkül? IPhone-ról lenne szó.

Figyelt kérdés

2016. jún. 25. 12:06
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
Ki a túrót érdekel a te névjegyzéked? Mi vagy te? Kém, vagy általános iskolás? Az látszik, hogy ott vagy, mert a telód sugároz, és mivel Bluetooth hatótávolsága 3 méter, könnyen azonosíthatnak, hogy itt a sugárzós pasas, egy jó telefonnal...
2016. jún. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Technikailag érdekel, mert régebben olvastam róla, nem gondolok magamról semmit hogy "ki lennék én" Szerintem ezt bárki megkérdezheti.. Pár éve is mutattak dolgokat, hogy észrevétlen hozzáférés eszközhöz stb.
2016. jún. 25. 12:32
 3/5 anonim válasza:
szerintem nem tud senki így tőled adatokat lopni, meg amúgy se rohangál az utcákon olyan sok ember aki érthet ilyesmihez:)
2016. jún. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Jaa és #1 válaszolónak:

Kicsit több a Bluetooth hatótávolsága, mint 3 méter. :-)

Főleg a legújabbnak, annak (elvileg) - a Wikipédia szerint - 100 méter a hatótávolsága.

2016. jún. 25. 12:48
 5/5 anonim ***** válasza:

"Kicsit több a Bluetooth hatótávolsága, mint 3 méter. :-)"

Ne nagyon mosolyogj, attól még a tiéd ugyanúgy 3 méteres.

Szóval megvan az esélye hogy a 3 méteren belül lévő bluetoothos tag rádkapcsolódik a telefonodra, amin korábban gondosan telepítettél egy alkalmazást ami minden közelben lévő eszközzel automatikusan párosít bármilyen megerősítés kérést mellőzve.

Szóval nem lehetetlen, de ahhoz nagyon pancsernek kellene lenned.

Az a pár éve mutattak dolgokat, az nem rád vonatkozik.

Kell hozzá motiváció.

A betörők is előbb kinézik hol van érték, oda mennek. Ha nem vagy olyan személy akinél a legkisebb esély felmerül hogy értékes infó van a telójában, akkor gyakorlatilag védett vagy ilyen szempontból.

2016. jún. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!