Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit érdemes lejelenteni a...

Mit érdemes lejelenteni a Vodafone-nál, ha egy illetéktelen személy kivette a kezemből a telefont és széttörte?

Figyelt kérdés

Kedves segítségeteket szeretném kérni!!!

Nem vagyok rasszista, de amennyiben a biztosítónál nem tudom elintézni, hogy kicseréljék a telefonomat amire évekig nem volt pénzem és ezután sem lesz egyhamar, akkor minden bizonyára gyilkolni fogok a rasszizmusom kialakulása után.

A történet úgy kezdődött, hogy egy parkban vártam barátnőmre, közben chateltem. Arra jött két kedves úriember és elkezdtek ciccegni nekem, mint ahogy egy macskának szokás (ezekre szerintem senki sem figyel oda, méghozzá szándékosan). Elindultak felém, majd megkérdezték a nevemet, nem válaszoltam, megkérdezték megint, arrébb sétáltam (nem is értem mire számítottak, majd odaadom a személyimet is???). Természetesen, jöttek utánam és az egyik fiatal ember kivette a kezemből a telefont, két irányba meghajlította, utána két irányba megcsavarta, hozzám vágta, majd közölte hogy tanuljak tiszteletet és szerencsém van, hogy ennyivel megúsztam!!!

Most a világra és az emberi természetre nem szeretnék kitérni, tegnap délután óta remeg a kezem, már annyit sírtam a rémültségtől és az anyagi veszteségtől, amennyit eddig még nem, ezért kérem, aki tanácsot tud adni mit érdemes mondani a biztosítónak ilyen esetben az írjon! Szeretném megúszni anélkül, hogy rendőrségre keljen mennem, mivel 1.: két munkahelyen dolgozom és nincs időm rá, 2.: úgy sem csinálnának semmi érdemlegeset. Amennyiben más módja nincs természetesen elmegyek, de ha pl. kicserélik abban az esetben is, ha én hajlítottam szanaszét a telefonomat akkor inkább ezt mondom, vagy pl leejtettem átment rajta az autó (az a baj, hogy a hajlítgatás látszik rajta, ezért ezt nem mondhatom szerintem).

Kérlek segítsetek! :(

Az ügymenettel tisztában vagyok, kit kell hívni, mennyit kell fizetni, mit kell vinni, pusztán most csak azt nem tudom mit jelentsek le :(

A válaszokat előre is köszönöm!!!!



2016. júl. 2. 09:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Ilyennel szerintem a rendőrséghez fordulj bár ők se fognak semmit csinálni. A Vodafone meg nem hiszem hogy kicserélni.Törésre vagy ázásra nem szoktak garanciát vállalni.
2016. júl. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Elsőként mindenképp: rendőrség.

Ezek a "kedves úriemberek" ugyanis minimum két bűncselekményt követtek el:

* garázdaság (BTK 339. §)

* rongálás (BTK 371. §)


Szóval szépen be kell menni a legközelebbi rendőr-kapitányságra és megtenni a feljelentést törekedni a körülmények és a személyleírás minél pontosabb megadására és minderről valamilyen jegyzőkönyvet kell kérni.


Ha a telefonra volt biztosításod, akkor a jegyzőkönyv birtokában tudsz intézkedni a biztosítónál.

2016. júl. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!