Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Apple iPhone SE (64gb) vagy...

Apple iPhone SE (64gb) vagy Samsung Galaxy S6 (32/64gb)?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy elég régi, Samsung Galaxy S3 Neo készülékem van, iOS-os készülékkel még nem rendelkeztem. A fent említett két készülék között próbálok dönteni. Fontos lenne, hogy a készülék ne lassuljon be az idő elteltével, hanem pár évig legyen rendesen használható. Szerintetek melyiket vegyem meg? Milyen tapasztalataitok vannak ezekkel a készülékekkel kapcsolatban? Válaszotokat előre is köszönöm!

2016. júl. 10. 16:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szempontok, mik?
2016. júl. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Azért az egyik 4 a másik 5 colos, azt el kéne döntened, de mindkettővel jól jársz.
2016. júl. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

2 teljesen különböző telefonról van szó.

Az SE 4"-es azaz mai szemmel elég kompakt telefon, de erős hardverrel.

Az s6 is nagyon erős, de kompaktnak nem mondanám, annak ellenére, hogy nem nevezhető phabletnek sem.

Egyike iOS fut, a másikon android.

Igazából rosszul egyikkel sem járnál, sem gyorsaság, sem tartósság szempontjából. S6-ot használok, egy éves a telefon, még semmi gondom nem volt vele, egyszer fagyott, de nem tudom mitől, azóta sincs semmi baja. Egy dolgot viszont határozottan mondhatok: elég kevés a 32GB. Én úgy voltam vele, hogy elég lesz az, de így, hogy nem bővíthető, és minden adat ezen van, már annyira nem is sok.. szóval ha a samsung mellett döntenél, mindenképp a 64GB változatot javaslom.

Amit még előnyként említenék, hogy a kijelző nagyon szép.

Viszont az akkuidő nem az igazi, ezzel szemben ott az SE a befutó, mivel kicsi a kijelző, tesztek alapján akár 10 órás kijezőidő is elérhető.


Igazából el kell döntened, hogy kompakt, vagy nagy telefont szeretnél, és androidot vagy iOS-t. Rosszul nem jársz egyikkel sem.

2016. júl. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

1/2. válaszoló: Tudom, hogy nagy különbség van a két telefon kijelzője között. A Samsung kijelzőjéhez sokkal gyorsabban hozzászoknék, mivel nem sokkal nagyobb, mint a jelenlegi telefonomé, viszont idővel vissza tudnék szokni a kis kijelzőhöz is, nemrég fogtam a kezemben iPhone 5s-t, és tudom, hogy mire számíthatok. :) A főbb szempont az, hogy legalább két évig gond nélkül tudjam használni a készüléket, mert azért nem olcsó telefonokról van szó, és mivel iskolás vagyok, és szezonmunkával keresem meg a pénzt rájuk, nem szeretném gyakran cserélgetni őket :D A másik fontosabb szempont pedig az, hogy a készülék akkumulátora egy napot bírjon ki (nem folyamatos használat mellett).

3. válaszoló: Köszönöm a részletes válaszod :) Először is... Eddig androidos telefonom volt, semmi bajom nem volt vele, szerettem ezt a rendszert. Mivel iOS-szal rendelkező készüléket körülbelül 2 percet használtam, ezért semmilyen személyes tapasztalatom nincs vele. Hogy kompakt, vagy nagy telefont szeretnék? Azt kell mondanom, hogy az mindegy, idővel mindkettőhöz hozzászoknék. Az első okostelefonom egy Sony Ericson Xperia X8 volt, ami 3"-es, és jelenleg egy Samsung Galaxy S3 Neo-m van, ami 4.8"-es. Most a viszonylag nagyobb kijelzőkhöz vagyok szokva, de biztosan hozza tudnék szokni egy 4"-es kijelzőhöz is. Örvendek, hogy személyes tapasztalatot is tudtál mondani, jó jel az S6-tól, hogy 1 év alatt nem lassult be. Sokan azt mondják az androidról, hogy nagyon hamar belassul, és használhatatlanná válik. Ez bizonytalanított el, viszont egy ilyen, mondhatni felső kategóriás telefonnál reméltem, hogy nem érzékelhető nagy belassulás :) Nagyon tetszik az S6, és szívesen maradnék az androiddal, csak sok embertől azt hallottam, hogy az iPhone nem lassul be, és ha hosszú távra kell telefon, akkor azt ajánlják. De ha azt mondod, hogy az S6 is megbízható, és nem lassul be rövid időn belül, akkor szerintem veszek egyet, 64 giga belső tárhellyel :)

2016. júl. 10. 19:28
 5/11 A kérdező kommentje:
Annyira tanácstalan vagyok... Ha négy embernek teszem fel a kérdést, akkor kettő az S6-ot, kettő a SE-t ajánlja. Ha hatnak, akkor három az egyiket, három a másikat. Nagyon különbözik a két telefon, de az én szememben mindkettő ugyan olyan esélyes.
2016. júl. 10. 19:54
 6/11 anonim ***** válasza:

1-es vagyok

szerintem SE

egyszerűbb a kezelhetősége, jobb akksija van és szerintem egy mobil azért mobil mert hordozható/kompakt, erre van kitalálva

az androidba olyan lehetőségek vannak amiket ugyse használsz ki

2016. júl. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A Samsung egy kategóriával jobb és olcsóbb is. Ez a Honor 7 Litera is igaz.
2016. júl. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%
Az SE-t vedd, jobb mint a Samsung, ráadásul tovább lesz támogatva.. Nekem is s6om van és nem szeretem 1év után laggolni kezdett, és nem használom semmi extrémre
2016. aug. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

igen, ez igaz hogy a samsung support nagy nulla

1-es voltam

2016. aug. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Na annak se s6 van aki ezt írja....

Konkrétan havi rendszerességgel jön rá folt/bugfix (az utóbbi időben), és eddig (értelmes használat mellett) nem is fagyott és nem is laggolt. Egyelőre teljesen elégedett vagyok vele, amit eddig kevés telefonomról mondhattam el több mint egy év után.

Amúgy inkább s7-et kell már venni, mert az jobb, az s6-ot sok szempontból elrontották (vízállóság, sd slot, túl kicsi akku).

De szoftveresen egyre jobbak a samsungok is.

2016. aug. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!