Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Honnan tudom hogy mennyit bír...

Honnan tudom hogy mennyit bír még a powerbank?

Figyelt kérdés

Vettem egy powerbank-ot (DENVER PBA-2600)

[link]

A prolémám az, hogy nincs rajta semmi jelzés, annyit csinál, hogy mikor épp feltöltöm pirosan világít, majd mikor a telefont töltöm vele kéken. Folyamatosan világít, nem kezd el villogni vagy ilyenek.

Honnan tudom hogy mennyit bír még?

Egyébként tökéletesen működik.


2016. júl. 10. 22:18
 1/7 anonim válasza:
Tudom ez nem fog kisegíteni,de sima fizikával... váltakozó árammal kapcsolatos dolgoknak nézzél utána, merítsd le a power bankod, töltsd fel, és akkor nagyságrendileg tudni fogod.
2016. júl. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Béluska2016 ***** válasza:
Ez jó picike. :) a típusban jelölt 2600 lehet a teljesítménye (gondolom, mert ránézésre azért méret függő a dolog), ami 2600 mAh. Tehát teljesen feltöltött powerbank és teljesen lemerült (átlagos okosteló, bekapcsolva, de nem használva) ebben az esetben nagyjából egyszer fog teljesen feltöltődni. Az hogy pontosan hogyan működik, mikor, milyen színnel villog, világít azt a (gondolom nem létező) használati utasítás tartalmazza. A jóslás kategória következik: nem értem miért csak egy led van rajta, 4db szokott :) nem értem miért piros és kék, csak egy szín szokott. :) Logika: ha töltöd a telót kéken világít, ha lemerülőben van akkor kékken villog (lehet nem fog), ha lemerült elalszik. Ha 0-ról töltöd pirosan villog (de lehet egyből folyamatosan pirosan világít), ha feltöltött folyamatosan pirosan világít, vagy nem világít semmilyen színnel. Tanács: Dugj rá egy jól lemerült telót, ha kevés majd még egyet, addig míg el nem alszik, teljesen le nem merül. Számold mennyi idő, mekkora telók... Aztán kezd el tölteni, hagy rajta nyugodtan 24 órát, és figyeld az időt meg a történéseket, színeket, villogásokat. Lehet gyorsabb, lassabb pulzus szám is figyelmeztető. Szóval tapasztald ki! Hajrá! Aztán írd meg, kíváncsi vagyok. Hátha másnak is segítünk vele!
2016. júl. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nem jelzi, akkor nem fogod tudni. Ki kell kísérletezni töltés-merítési ciklusokkal, hogy mire képes. Már, ha ragaszkodsz ehhez a vacakhoz.
2016. júl. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Méretéből és kapacitásából ítélve 1 db 18650-es cella van benne. Szétszeded, multiméterrel rámérsz a pólusaira. Megnézed a cella típusát, nézel hozzá egy kisütési görbét. Mivel USB-n adja le a delejt, ezért számolhatsz egy 0,5A-es kisütési árammal.


Pl. itt egy kisütési görbesereg egy Samsung ICR18650 cellához, a tied sem lehet nagyon különböző:

[link]


Itt megnézed az általad mért feszültséget a 0,5A-es görbén. Pl. ha 3,85V-ot mértél, akkor tudod, hogy 0,75 Ah-t használtál el, és 2,6 Ah a teljes kapacitás, azaz (2,6-0,75)/2,6=71%-on áll a powerbank. Persze ezt macera folyton kiszámítani, inkább készíts egy kapocsfeszültség-töltöttség táblázatot, és akkor csak azt meg a multimétert kell magaddal vinned, hogy mindig tudd, mennyit bír még a powerbank.


Esetleg ha nagyon barkácsoló kedvedben vagy, rendelhetsz mondjuk a dx.com-ról egy kis LCD kijelzős feszültségmérőt, amit akár rá is építhetsz a powerbankra. Vagy vehetsz egy általános célú LCD kijelzőt, meg egy mikrokontrollert a vezérléséhez. Nem lenne nehéz egy olyan programot írni, ami méri a feszültséget, kiszámítja a százalékos töltöttséget, és kiteszi a kijelzőre.

2016. júl. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyszerű.

Feltöltöd ezt a vackot.

Ha kell, rádugod a telefonra, kb félről feltölti egészen, vagy lemerültet félig.

Ha használtad újratöltöd.

A csodát ne egy ezer forintos cuccban keresd.

2016. júl. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget mindenkinek.

Én is meglepődtem rajta, de jól működik, próbának vettem hogy megnézem mit tud mert tényleg olcsó volt, de a teljesen lemerült telefont 100%-ra feltöltötte, 3x használtam egy töltés alatt eddig, bár igaz hogy egyik alkalommal se volt teljesen lemerülve a telefon, olyan 30-40%-ról töltött.

2016. júl. 11. 11:00
 7/7 A kérdező kommentje:

Most, ahogy írtátok lemerítem majd 24 órát töltöm, aztán megnézem hányszor tudom használni ha 0-ról 100%-ra kell tölteni a telefont.

köszönöm mégegyszer mindenkinek

2016. júl. 11. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!